Aktualności
13.03.2023

Morderca Kobiet - Teatr Kloszart zaprezentował kolejny spektakl w Kortowie

10, 11 i 12 marca w Auli Teatralnej im. Profesora Bohdana Głuszczaka w Centrum Nauk Humanistycznych UWM w Olsztynie studencki Teatr Kloszart zaprezentował swój najnowszy spektakl - "Morderca Kobiet". Posłuchajcie radiowej relacji z tego wydarzenia, którą przygotował Szymon Tołpa.

 

"Morderca Kobiet" to spektakl, w którym śmierć może okazać się bardziej komiczna niż życie... Jest początek XX wieku. Tworząc sobie nową tożsamość, przystojny i charyzmatyczny dżentelmen, uwodzi kobiety, by wyłudzić od nich kosztowności. Co na to jego ofiary? Zauważą intrygę? Zaplanują zemstę? Czy może dadzą się omamić bez reszty? 

Premiera cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. "Nigdy się tego nie spodziewamy. Ale zauważyliśmy, że mamy coraz lepszy odbiór  i cieszymy się, że mamy już stałych widzów" - przyznaje Karolina Obrębska, prezeska Kloszartu i reżyserka spektaklu. "Mam taką fajną ekipę, że sama bardzo wiele razy śmiałam się na próbach. Myślę, że poszło nam naprawdę dobrze. Mieliśmy dużo przeciwności, ale udał nam się to tak fajnie ogarnąć, że jesteśmy zadowoleni."

O swoich rolach opowiedziali nam także: Adam Wąsowski (gra inspektora Sousę), Bartosz Pękala (odtwórca głównej roli - Laudrina) oraz Justyna Lica (gra sierżant Martę z brygady kobiecej). Posłuchajcie relacji Szymona Tołpy!

 

"Morderca Kobiet" zostanie prawdopodobnie ponownie zaprezentowany w Kortowie. Wstępne terminy to: 28 kwietnia oraz 17 i 18 czerwca.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: