Aktualności
05.08.2022

Wystartował BabaFest 2022

BabaFest to Festiwal Rozwoju i Inspiracji organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem. Tegoroczna edycja wystartowała na początku sierpnia. Co dokładnie zaplanowano w Olsztynie? O tym opowiedziała nam jedna z organizatorek wydarzenia - Małgorzata Wiśniewska-Jurkowska.

Na uczestników Baba Festiwalu czekają zajęcia nie tylko w Olsztynie, ale także w sąsiednich gminach. Organizowane są wycieczki rowerowe we współpracy z inną lokalną społeczną inicjatywą – She&Bike. Oprócz tego można wziąć udział w spływach kajakowych, a także gimnastyce Tai-Chi na wolnym powietrzu.

Hasła tegorocznej edycji to: ,,Wybieram zdrowie w głowie” oraz ,,Spaceruję – Oddycham –Dziękuję” - promujące samorozwój i dbanie o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Aktywności związane z Baba Festiwalem są podzielone tematycznie na trzy kategorie: Jestem, Rodzina, Warmia. Wydarzenie skierowane jest do kobiet, mężczyzn a także całych rodzin.

Z Małgorzatą Wiśniewską-Jurkowską rozmawiała Ania Makarewicz. Posłuchajcie!

Zajęcia proponowane przez tę inicjatywę realizowane będą w sierpniu i wrześniu. Udział w Baba Festiwalu jest darmowy. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie: babafest.pl/harmonogram

Przyjaciele - stań się jednym z nich: