Aktualności
16.09.2022

Olsztyński Salon Maturzystów wrócił do Kortowa

Za nami Olsztyński Salon Maturzystów. 16 września w Kortowie pojawiło się wielu uczniów szkół średnich. W Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego mogli zapoznać się m.in. z ofertą kształcenia kilku uczelni i zasadami rekrutacji na rok akademicki 2023/2024.

 

Salon Maturzystów to wydarzenie, które we wrześniu odbywa się w kilkunastu polskich miastach. Organizuje je Fundacja Edukacyjna "Perspektywy".

"To już szesnasta edycja. W tym roku jesteśmy w 14 miastach - w głównych ośrodkach akademickich. W Olsztynie jest to kolejne spotkanie i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto tu być" - podkreślał Andrzej Wyszyński z "Perspektyw". "Omawiamy nowe warunki i zasady zdawania matury w przyszłym roku. Są pewne zmiany, więc warto się z nimi zapoznać. Zapraszamy też na spotkania z przedstawicielami uczelni, które przyjechały do Kortowa. Poza Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim są też przedstawiciele innych uczelni z całej Polski."

 

"Po odzewie ze strony młodych ludzi widać, że to ważne wydarzenie" - mówił Prorektor UWM ds. studenckich prof. Sławomir Przybyliński. "Widzieliśmy tłumy. Co pokazje, że młodzi ludzie myślą o swojej przyszłości i myślą o Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prezentujemy tu swoją ofertę. Ale można też przejść się po naszym pięknym kampusie i zobaczyć, jak się rozwija."

A co na tegoroczny Salon Maturzystów przygotował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie? O to zapytaliśmy Pawła Łojewskiego z Biura ds. studenckich. Posłuchajcie!

O zmianach w egzaminach maturalnych w 2023 roku opowiedziała nam dr Agnieszka Muzyk z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Nasz reporter rozmawiał także z maturzystami, którzy odwiedzili w piątek Kortowo.

Relację przygotowali: Marta Wiśniewska i Filip Kowalewski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: