Aktualności
28.11.2022

James Bond Symfonicznie w Kortowie - relacja

To było z pewnością jedno z artystycznych wydarzeń tego roku w Kortowie! W sobotę 26 listopada w Centrum Konferencyjnym solistki i soliści Studia Wokalnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Akademickiej UWM wykonali utwory z filmów o agencie 007.

 

Koncert "James Bond Symfonicznie" zgromadził ogromną publiczność w kortowskim Centrum Konferencyjnym. Dla chętnych do udziału w wydarzeniu brakowało miejsc. Już w korytarzu gości witała wystawa złożona z kadrów z wybranych filmów o agencie Jej Królewskiej Mości. A ze sceny wybrzmiały m.in.: "Diamonds Are Forever", "Live And Let Die", "Goldeneye", "Another Way To Die", "Skyfall" czy "No Time To Die".

"Organizacyjnie wszystko poszło dobrze. Cała sala była pełna i cieszę się, że tak dużo osób było. Chcieliśmy pokazać, że studencką siłą możemy robić wielkie wydarzenia na świetnym poziomie" - mówi Rafał Krauze, opiekun Orkiestry Akademickiej UWM w Olsztynie. "To wydarzenie jakiego jeszcze nie było. I na pewno kolejne takie są przed nami!".

Nasz reporter rozmawiał również ze studentkami, które w sobotę zaprezentowały na scenie piosenki z filmów o Jamesie Bondzie. "Gramy w orkiestrze od początku studiów. Ale w składzie symfonicznym był to nasz debiut. Ten projekt przygotowywany był w ogromnym rozmachem. Atmosfera rosła, a dziś towarzyszyły nam ogromne emocje" - mówiła Monika Grzonkowska.

Swoimi wrażeniami podzielili się z nami także uczestnicy sobotniego koncertu. Posłuchajcie!

Relację przygotował Kamil Baranowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: