Aktualności
29.11.2022

Trzy nagrody Pro Juvenes dla studentów UWM

Aż trzy statuetki Pro Juvenes trafiły w tym roku na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Nagrody przyznawane przez Parlament Studentów RP zdobyli: Maciej Piórek, Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej oraz Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM (jako organizator Kortowiady).

 

Gala wręczenia nagród odbyła się 26 listopada. Towarzyszyła XXX Konwentowi Przewodniczących Samorządów Studenckich. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu Studneckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Cały Konwent służył przede wszystkim temu, żeby wybrać nowego przewodniczącego Parlamentu Studentów RP. Został nim Kewin Lewicki. Swoją kadencję dwuletnią w styczniu zakończy Mateusz Grochowski" - relacjonowała w studiu Radia UWM FM Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca RUSS UWM. "Była to również dobra okazja, żeby spotkać się z samorządowcami z całej Polski i wymienić doświadczeniami. Odbyły się również dwa panele dyskusyjne. Rozmawialiśmy o przyszłości po zakończeniu kariery samorządowej i o młodych naukowcach (ich wpływie na gospodarkę Polski).

W ten weekend w Warszawie wręczono także nagrody Pro Juvenes. Aż trzy statuetki trafiły na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski! "Jesteśmy niesamowicie dumni! W kategorii Najlepszy Projekt Prozdrowotny wygrało Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej ze swoimi Dniami Profilaktyki Żywieniowej. Warto zaznaczyć, że wygrali tę statuetkę drugi rok z rzędu. W kategorii Student Artysta statuetkę odebrał Maciej Piórek z Wydziału Humanistycznego. No i my - Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego - odebraliśmy nagrodę w kategorii Najlepsze Juwenalia (już po raz trzeci!)."

Z Aleksandrą Siwiecką rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Nagrodę Pro Juvenes już drugi raz z rzędu otrzymało Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej z Wydziału Nauki o Żywności. Doceniono organizowane na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Dni Świadomości Żywieniowej. Ich piąta edycja odbyła się w połowie października.

"Byłam troszkę zdumniona a jednocześnie szczęśliwa. To duże emocje i duże wyróżnienie" - komentuje odbierająca nagrodę Aleksandra Purkiewicz. "To ogromna mobilizacja do tego, żeby zrobić coś wow! Nie wiem jeszcze co. Ale myślę, że tak ogromne wyróznienie na pewno zmobilizuje nas do tego, żeby szósta edycja była jeszcze lepsza!".

W kategorii "Student Artysta" nagrodę otrzymał Maciej Piórek - student dziennikarstwa i komunikacji społecznej a także prezes Studenckiej Agencji Fotograficznej "Jamnik". O wrażania z gali pytała go Żaneta Kulawczyk. Posłuchajcie!

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: