Aktualności
18.01.2023

Poznaj nowoczesne technologie z WNT!

"Poznaj nowoczesne technologie z WNT!" - tym hasłem studenci i pracownicy Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszali w środę 18 stycznia do swoich laboratoriów i sal wykładowych uczniów szkół średnich oraz studentów innych wydziałów.

W środę już od rana w budynku Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie przy ul. Oczapowskiego można było nauczyć się obsługi skomplikowanych robotów, maszyn przemysłowych i rolniczych lub wziąć udział w pokazach symulatorów dronów oraz warsztatach projektowania komputerowego. Swoją ofertę i działania zaprezentowały także koła naukowe. 

"Uważam, że nasze spotkanie ze studentami oraz uczniami szkół średnich było bardzo udane. Warto było przyjść i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś to powtórzymy. Mamy kilka takich wydarzeń w ciągu roku, m.in. targi pracy. Zgłaszają się do nas szkoły a my jesteśmy zadowoleni z tego, co sie wydarzyło" - mówił dr inż. Jerzy Domański, Prodziekan ds. studenckich WNT. "Jest duża potrzeba kontaktu młodzieży z nowoczesną techniką. Technika nas otacza i warto ją rozumieć!".

O programowaniu robota przemysłowego firmy Yaskawa opowiedział nam Julian Drężek - absolwent Wydziału Nauk Technicznych pracujący obecnie w firmie Micheli. Posłuchajcie!

Rozmawialiśmy także z przedstawicielem jednego z kół naukowych z Wydziału Nauk Technicznych - Dominikiem Szczepańskim.

Relację przygotował Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: