Aktualności
19.01.2023

Styczniowe "Czwartki z Humanistyką"

Za nami kolejne "Czwartki z Humanistyką". 19 stycznia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uczniowie szkół średnich z regionu mogli m.in. poznać język filmu i serialu oraz zasady tworzenia podcastów i ich promowania w mediach społecznościowych. Wykładowcy opowiadali także o wybitnych dowódcach Wojska Polskiego czasu II wojny światowej oraz filozofii w fantastyce i fantastyce w filozofii. Posłuchajcie naszej relacji!

 

"Projekt podcast! Jak go tworzyć i promować w serwisach społecznościowych" - to temat zajęć, które dla gości styczniowych "Czwartków z Humanistyką" przygotował dr Miłosz Babecki. "Tworzenie, nagrywanie, wymyślanie, tytułowanie podcastu to jeden krok. Ale potem musimy poinformować świat o tym, że taki podcast trafił do sieci" - mówił naszej reporterce wykładowca z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie. "Zdecydowałem się na taki temat, ponieważ wiedziałem, że uczestnikami spotkania będą ludzie, którzy chodzą do liceum, czyli są odbiorcami podcastów i videocastów. Więc prawdopodobnie mogą być zainteresowani tym, jak zacząć realizować swój pomysł. Tym bardziej, że wokół tworzenia tego rodzaju treści istnieje bardzo wiele stereotypów - że to jest drogie, kosztochłonne, wymaga bardzo wiele czasu i że bardzo trudno jest zacząć. A wystarczy pomysł, jakiś minimalny sprzęt, który i tak mamy na biurku i można zaczynać!" - przekonywał.

W czwartek na Wydziale Humanistycznym uczniowie mogli dowiedzieć się także... "Gdzie leży Warmia a gdzie Mazury". Opowiadała o tym prof. Izabela Lewandowska z Instytutu Historii UWM w Olsztynie. "Wydawało się, że wszyscy byli zainteresowani. Każdy myślał, gdzie leży jesto miejscowość - czy to Warmia czy Mazury. A może jakiś inny region?".

Na koniec oddajmy głos uczniom. Posłuchajcie, jak ocenili styczniowe zajęcia.

Relację przygotowała Oliwia Zdunek. A kolejne Czwartki z Humanistyką już 16 lutego. Szczegółowy program znajdziecie na stronie Wydziału Humanistycznego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: