Aktualności
24.01.2023

Igo zaśpiewa na 62. Kortowiadzie

Organizatorzy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tradycyjnie we wtorek zdradzili, kto dołączy do składu imprezy zaplanowanej w dniach 24-27 maja na plaży nad Jeziorem Kortowskim. Kolejną gwiazdą 62. Kortowiady jest Igo. Wystąpi na głównej scenie obok m.in. Pezeta, bryskiej, Gibbsa, Okiego oraz Michała Szczygła.

Igor Walaszek, znany pod pseudonimem Igo, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w naszym kraju. W 2009 roku założył rockowy zespół Clock Machine. Publiczności dał się poznać także jako połowa elektronicznego duetu Bass Astral x Igo. Wystąpił na wielu polskich festiwalach i współpracował z takimi artystami, jak Mrozu, Sokół czy Miuosh.

Po wielu latach na scenie, podjął decyzję o ponownym debiucie - tym razem jako solowy artysta. Owocem ostatnich dwóch lat pracy był wydany w listopadzie album "IGO".

"Wydał 9 albumów z innymi artystami. A teraz zaczyna swoją solową drogę. Jest także znany z Męskiego Grania. Teraz pora na występ na Kortowiadzie!" - mówiła w studiu Radia UWM FM rzeczniczka juwenaliów UWM Natalia Nowak.

Do tej pory organizatorzy Kortowiady potwierdzili obecność sześciu wykonawców. To: Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Pezet oraz Igo. Kolejne karty zostaną odsłonięte tradycyjnie we wtorek - 31 stycznia.

Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaplanowano w dniach 24-27 maja. Główne koncerty odbywać będą się na plaży nad Jeziorem Kortowskim.

Karnety na wydarzenie dostępne są na stronie: bilety.kortowiada.pl.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: