Aktualności
24.01.2023

Wokalistki ZPiT "Kortowo" w kolejnym etapie Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

W Mrągowie odbyły się lokalne przesłuchania ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się wokalistki Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" - Zuzanna Wołk, Karolina Jarmulska i Urszula Giers. Zdobyły główne nagrody w swoich kategoriach i awansowały do kolejnego etapu.

 

Eliminacje regionalne konkursu organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" odbyły się w niedzielę 22 stycznia w Mrągowie. W kategorii 20-25 lat pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Wołk a drugie - Karolina Jarmulska. W kategorii +26 lat wygrała natomiast Urszula Giers.

"To trzecia edycja konkursu. W dwóch pierwszych również braliśmy udział. I zawsze zdobywaliśmy najwyższe miejsca" - mówi instruktorka wokalna ZPiT "Kortowo" Natalia Bałdyga. "W pierwszej edycji mikroregionalne eliminacje wygrała Ilona Kossakowska, która obecnie jest pełnoprawnym członkiem Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Natomiast w tym roku aż trzy dziewczyny zdobyły najwyższe miejsca!".

Uczestnicy w konkursie muszą wykonać utwory znajdujące się w stałym repertuarze "Mazowsza". "Utwory są narzucone. Możemy poruszać się tylko w obrębie tego repertuaru. Jedyna dowolność na którą możemy sobie pozwolić to interpretacja."

Z Natalią Bałdygą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Teraz przed wokalistkami kolejny etap konkursu - makroregionalny. "Nie znamy jeszcze daty, ponieważ trwają lokalne przeglądy. A potem mamy finał. Bardzo mocno trzymam kciuki za dziewczyny. Bardzo dobrze się przygotowały. Chciałabym, żeby wygrały i myślę, że stać je na to!" - mówi Natalia Bałdyga.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: