Aktualności
16.03.2023

Czwartki z Humanistyką - relacja z marcowego spotkania na UWM

Siedem wykładów i dwa zajęcia warsztatowe przygotowali wykładowcy Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na marcowe spotkanie cyklu Czwartki z Humanistyką. Które z nich najbardziej spodobały się uczniom, którzy odwiedzili Kortowo? Posłuchajcie naszej relacji!

 

"Wykłady były - jak zawsze, zresztą - bardzo ciekawe. Łączyła je m.in. taka refleksja nad mediami społecznościowymi. Wydaje mi się, że ten dzisiejszy blok stanowił wyjątkową zachętę dla uczniów szkół średnich do tego, by stać się studentami naszego Uniwersytetu" - mówiła prof. Joanna Chłosta-Zielonka, Prodziekan ds. promocji Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

 

A to program marcowego spotkania:
- "Kontrowersyjny Egon Schiele" - dr hab. Aneta Jachimowicz, prof. UWM
- " Facebookowa rewolucja - Arabska Wiosna w Egipcie w 2011 roku" - dr Paweł Letko
- "Wizerunek Orka w (pop)kulturze" -  dr hab. Anna Drogosz
- "Spiski, kryzysy i monomit amerykański: o przygodach Roberta Langdona w książkach, filmach i mini-serialu telewizyjnym" - mgr Tomasz Jacheć
- "Prawda, półprawda i... fake news. Media oraz ich użytkownicy w czasach wojen informacyjnych" - dr Marta Więckiewicz-Archacka
- "Czy każdy słyszy inaczej? Neurobiologiczne mechanizmy percepcji słuchowej" - dr hab. Jolanta Panasiuk, prof. UWM
- "Moralnie - niemoralnie czyli kilka słów o etyce" - dr Tomasz DreikopelUczniowie mogli także wziąć udział w dwóch warsztatach:
- "Zaprezentuj się! Skuteczne wystąpienia publiczne" - dr Barbara Kozak
- "Analiza i interpretacja poezji na przykładzie wybranych wierszy Zbigniewa Herberta" - prof. Zbigniew Chojnowski

O swoim wykładzie opowiedziała nam dr Marta Więckiewicz-Archacka z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Nasza reporterka Aleksandra Mic rozmawiała także z uczniami, którzy 16 marca odwiedzili Wydział Humanistyczny. Posłuchajcie, jak ocenili zajęcia.

Kolejne zajęcia cyklu Czwartki z Humanistyką zaplanowano na 20 kwietnia. Program dostępny jest na stronie Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: