Aktualności
17.03.2023

Dzień Otwarty UWM - spotkajmy się w Kortowie!

Chcesz poznać ofertę kształcenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2023/2024 i przekonać się, dlaczego warto wybrać właśnie tę uczelnię? Zajrzyj do Kortowa 31 marca. Od 9:00 do 13:00 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej zaplanowano Dzień Otwarty UWM.

Podczas Dnia Otwartego w budynku Biblioteki UWM zaprezentowana zostanie oferta wszystkich wydziałów. To okazja, aby poznać wszystkie kierunki, które znalazły się w ofercie uczelni w roku akademickim 2023/2024. Podczas spotkania w Bibliotece Uniwersyteckiej, osoby zainteresowane rozpoczęciem studiów będą mogły porozmawiać ze studentami i naukowcami. W programie wydarzenia znalazło się też kilka ciekawych rozmów z gośćmi Strefy Spotkań.

"W Stefie Spotkań będzie można m.in. posłuchać, jak swoje czasy studenckie wspomina Rektor. Naszym gościem będzie także vlogerka Paulina Mikuła, która prowadzi kanał językowy Mówiąc Inaczej. Zapraszamy też na spotkanie z naszymi przedstawicielkami sfery social mediowej - Doktorką od Marketingu, Dziewczyną od Jeleni i Babką od Polaka. Ale to nie wszystko, bo podczas Dnia Otwartego czekać będą na Was także sportowcy - m.in. Konrad Bukowiecki, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, zawodnicy klubu futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers oraz futsalistki z AZS UWM High Heels Olsztyn" - zdradza Michał Orłowski, dyrektor Centrum Marketingu i Mediów UWM w Olsztynie.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje! "Swoją ofertę zaprezentują również agendy artystyczne z Akademickiego Centrum Kultury oraz Ośrodka Inicjatyw Artystycznych UWM w Olsztynie. Będzie też możliwość spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy wyjaśnią jakich błędów unikać podczas matury i jakich wyborów dokonywać, by mieć jak najlepszy start na studia."

Specjalne warsztaty i wykłady dla licealistów z okazji Dnia Otwartego UWM przygotowali także pracownicy poszczególnych wydziałów. M.in. Wydziału Humanistycznego. O czym Amelii Zalewskiej opowiedziała prof. Joanna Chłosta-Zielonka.

Przypomnijmy, że na rok akademicki 2023/2024 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotował bogatą ofertę dla kandydatów. "Kroimy ją na miarę, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie rynku i to, czego oczekują młodzi ludzie. Przygotowaliśmy ponad 70 kierunków studiów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie" - podkreśla Prorektor UWM ds. studenckich, prof. Sławomir Przybyliński.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

Zajrzyjcie też na stronę Dnia Otwartego UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: