Aktualności
17.03.2023

UWM rozpoczął współpracę z bankiem Santander

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podpisał 17 marca umowę o współpracy z bankiem Santander Polska. Dzięki porozumieniu w najbliższym czasie uruchomiony zostanie dedykowany uczelni program stypendialny. Skorzystają na tym zarówno studenci, doktoranci, jak i pracownicy.

 

Rozwijanie idei zrównoważonego rozwoju, kompetencji biznesowych czy miękkich - to tylko niektóre korzyści dla społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie związane z podpisaniem umowy z bankiem Santander. Rektor UWM podreślał, że podpisanie porozumienia to kolejny dowód na to, że uczelnia jest atrakcyjnym partnerem do współpracy i wymiernie oddziałuje na otoczenie gospodarcze.  

"Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia tej współpracy, ponieważ ma ona wielowymiarowy charakter. Będzie ona obejmowała: rozwój nowych technologii, wspieranie kultury przedsiębiorczości, nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, badania naukowe, wsparcie merytoryczne dla społeczności uniwersytetu (studentów, doktorantów, pracowników, samorządu studenckiego, kół naukowych i innych organizacji uczelnianych). Tym samym będziemy realizowali ważne dla nas cele zrównoważonego rozwoju, wśród których znajdują się m.in. dobra jakość edukacji i wzrost gospodarczy. To dobra propozycja dla naszych studentów. Spodziewamy się, że korzystając ze Stypendiów Rozwojowych Santander, będą mieli szansę podnieść zawodowe kwalifikacje już w czasie studiów, dzięki czemu później będzie im łatwiej odnaleźć się na rynku pracy" - tłumaczy prof. Jerzy Przyborowski

Z ramienia banku umowę z uczelnią podpisał Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Santander prowadzi szereg projektów rozwojowych, w których już dziś może brać udział każdy, kto chce rozwijać swoje umiejętności.  "Od lat wspieramy rozwój społeczeństwa poprzez współpracę z uczelniami, realizując wspólnie stypendia, szkolenia i kursy. Ta umowa wpisuje się w naszą misję i otwiera nam drogę do bezpośredniego wsparcia społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz współdziałania dla dobra społeczności lokalnej. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom pomagamy osiągnąć pełny potencjał oraz odkryć zdolności drzemiące w młodych ludziach" - mówił Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.

W najbliższym czasie zostanie uruchomiony specjalny program stypendialny, z którego będą miały szansę skorzystać wszystkie chętne osoby związane z UWM. Będzie można między innymi uczyć się języków, skorzystać z kursów związanych z nauką inwestowania na giełdzie papierów wartościowych czy dowiedzieć się o tym, jak sztuczna inteligencja oddziałuje na nasze życie.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnie trwającymi programami:

Linki:

Przyjaciele - stań się jednym z nich: