Aktualności
17.03.2023

Warsztaty Jurydyczne na UWM

Już po raz siódmy Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza studentów do udziału w Warsztatach Jurydycznych. Zaplanowano je w dniach 20-23 marca w Auli Cytrynowej kortowskiego Centrum Konferencyjnego. Szczegóły zdradziła nam dr Krystyna Ziółkowska.

 

Warsztaty  Jurydyczne adresowane są do studentów, którzy chcą poznać meandry prawa od strony praktycznej. Mają okazję do bezpośredniego spotkania z praktykami z kilku dziedzin prawa (prawo karne, prawo pracy, prawo cywilne, prawo rodzinne, prawo finansowe oraz postępowanie administracyjne). Przed takim spotkaniem otrzymują do rozwiązania kazus oparty na zanominowanych aktach konkretnej sprawy sądowej. Poprzez dyskusję przedstawiają własne rozwiązania, wydając ostatecznie wyrok. Stanowisko studentów jest weryfikowane przez sędziego, który prowadzi dany warsztat.

Nowym elementem tygodnia Warsztatów Jurydycznych jest wykład inauguracyjny. Już w poniedziałek 20 marca prelekcję "Zbrodnia wywarzania środków odurzających" wygłosi dr Marta Banaś-Grabek - Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie.  Zaś na warsztatach z prawa cywilnego pojawi się gość specjalny - Karin Rakova z Bratysławy. W tym roku proponowane są warsztaty z następujących dziedzin prawa:  Szczegóły zapisów na warsztaty znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów.

"Warsztaty są skierowane do wszystkich studentów (w szczególności takich kierunków jak: prawo, administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne)" - mówi dr Krystyna Ziółkowska. "Zapisy zakończyły się 13 marca. Ale tak jak w zeszłym roku, student, który nie zapisał się na listę, może zgłosić się do nas również w dniu warsztatów."

Z dr Krystyną Ziółkowską spotkała się Ania Makarewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Dodajmy, że uczestnicy warsztatów otrzymają specjalne certyfikaty oraz usprawiedliwienie nieobecności na trwających w tym czasie zajęciach na swoim kierunku studiów. A to program tegorocznej odsłony Warsztatów Jurydycznych na UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: