Aktualności
31.03.2023

Drzwi na UWM szeroko otwarte!

Kilka tysięcy uczniów odwiedziło 31 marca budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Kortowie, korzystając z zaproszenia na Dzień Otwarty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczelnia zaprezentowała swoją ofertę kształcenia, ale też wiele możliwości rozwijania zainteresowań podczas studiów.

W przygotowanie wydarzenia tradycyjnie zaangażowali się zarówno pracownicy uczelni, jak i studenci. Od rana w piątek 31 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej swoją ofertę prezentowały poszczególne wydziały uczelni. Ale tegoroczni maturzyści mogli także zapoznać się z działającymi na UWM kołami naukowymi, grupami artystycznymi i sportowymi.

"Niesamowita atmosfera! Było kolorowo, różnorodnie i gwarno. Na tym nam zależało, bo uczelnia jest otwarta i zaprasza wszystkich, którzy chcą dołączyć do naszej społeczności akademickiej. Od samego rana tłumy osób pojawiły się tu. To znaczy, że uczelnia cieszy się dużym zainteresowaniem" - mówił prof. Sławomir Przybyliński, Prorektor ds. studenckich UWM w Olsztynie.

W ofercie kształcenia UWM na rok akademicki 2023/2024 znalazło się ponad 70 kierunków kształcenia. A co jeszcze zapewnia przyszłym studentom Uniwersytet Warmińsko-Mazurski? "Bardzo bogate jest życie studenckie na naszej uczelni. Mamy najpiękniejszy kampus w Polsce (być może też w Europie). Mamy szereg sekcji sportowych, grupy kulturalne i mnóstwo innych elementów dających możliwości rozwoju osobistego, ale też wsparcia."

Z prof. Sławomirem Przybylińskim rozmawiała Marta Wiśniewska. Posłuchajcie!

W piątek swoją ofertę prezentowały koła naukowe oraz grupy artystyczne i sportowe działające na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Nasze reprterki sprawdzały, czym dokładnie chciały zainteresować kandydatów.

W Strefie Spotkań o zasadach rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 opowiadał kierownik Biura ds. studenckich UWM w Olsztynie, Paweł Łojewski. Tam także swoje czasy studenckie wspominał Rektor prof. Jerzy Przyborowski. Przyznał, że przyjechał do Kortowa... 40 lat temu. I zakochał się w tym miejscu.

Opowiadał także jak rozwijać będzie się uczelnia w najbliższych latach. I co już dziś oferuje studentom. Posłuchajcie!

Bardzo interesujący był także panel prezentujący młode naukowczynie z UWM działające aktywnie w social mediach - Doktorkę od Marketingu, Babkę od Polaka oraz Dziewczynę od Jeleni. Wszystkie trzy bardzo dobrze znacie z... anteny Radia UWM FM.

 

Gościem specjalnym Dnia Otwartego UWM była Paulina Mikuła - dziennikarka językowa, vlogerka prowadząca od prawie dziesięciu lat popularny kanał Mówiąc Inaczej. Tegorocznym maturzystom podpowiadała, czym powinni kierować się wybierając kierunek studiów i jak podejść do egzaminu dojrzałości. Posłuchajcie!

Na koniec oddajmy głos maturzystom. Które kierunki studiów zaciekawiły ich najbardziej? Jak oceniają tegoroczny Dzień Otwarty UWM? Sprawdzały to Wiktoria Mrówka, Natalia Sawicka i Iza Woronowicz.

Kolejne relacje już niebawem na antenie Radia UWM FM!

Dodajmy, że więcej informacji o rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 znaleźć można na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: