Aktualności
28.05.2023

Stand-up na Kortowiadzie? Jesteśmy na tak!

Kto wybrał się w tym roku na Kortowiadę, oprócz wysłuchania szesnastu koncertów mógł także uczestniczyć  w wielu wydarzeniach towarzyszących juwenaliom. W Stefie UWM na terenie plaży kortowskiej wystąpili m.in. stand-up'erzy:  Cezary Ponttefski, Adam Sobaniec, Damian Skóra i Bartosz Zalewski.

Stand-up na juwenaliach to nowy pomysł. A dla uczestników imprezy możliwość odpoczęcia pomiędzy koncertami. Jak sprawdził się w tym roku na Kortowiadzie? Sami komicy przyznawali, że dla nich to także niecodzienna sytuacja.

"Atmosfera podobała mi się bardzo i wynagradzała pewne niedogodności techniczne. Chociaż w zasadzie powinienem być dumny, że do występu akompaniował mi Kazik Staszewski. Myślę, że największe tuzy polskiego stand-up'u mogłoby nie być na to stać" - mówił Damian Skóra. "Jest to ultra trudne, gdy w trakcie występu gra Ci taki gość, który jest ikoną muzyki. Ale to jest rodzaj rozrywki scenicznej" - dodał i podkrekreślił, że chętnie na Kortowiadę wróci.

Aneta Pawelczyk-Piłat rozmawiała także z Bartoszem Zalewskim. Posłuchajcie!

W Strefie UWM w tym roku odbyły się także panele z udziałem naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz gości specjalnych - Radka Kotarskiego i Karola Wójcickiego. Można było tu także spotkać się z wybranymi gwiazdami muzycznymi juwenaliów. Za tę przestrzeń podczas Kortowiady odpowiadało Centrum Marketingu i Mediów UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: