Aktualności
31.05.2023

Gamegrinder XXI+

Przed nami dwudziesta pierwsza odsłona Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich Gamegrinder. Będzie to kolejna edycja "z plusem". W sobotę 3 czerwca w Bibliotece UWM w Olsztynie będzie można zagrać w gry planszowe, karciane i bitewne, ale też wziąć udział w prelekcjach, sesjach RPG czy warsztatach.

Wiosenna edycja Gamegrindera odbędzie się w sobotę 3 czerwca w godzinach 9:00 - 19:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie (przy ul. M. Oczapowskiego 12 B). "Spotykamy się, aby grać w rozliczne współczesne gry towarzyskie: planszowe, karciane bitewne a nawet fabularne. Zapraszamy młodzież szkolną i przedszkolną, ich opiekunów i członków rodzin, pracowników UWM oraz studentów i tych, którzy ze studiami nigdy nie mieli nic wspólnego... Jednym słowem wszystkich chcących spędzić czas w miłej atmosferze!" - informują organizatorzy, czyli Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" oraz Biblioteka Uniwersytecka.

A co oznacza edycja "z plusem"? "Prelekcje, warsztaty, konkursy i sesje gier fabularnych. Obserwujemy stały wzrost grami fabularnymi, więc nie możemy o tym zapominać" - tłumaczy Konrad Nowak z Akademickiego Klubu Miłośników Fantastyki. "Jedna z prelekcji będzie np. dotyczyła wykorzystania muzyki w czasie sesji RPG. Inna ma przewrotny tytuł: Jak wygrać w grę RPG. Co jest trochę przewrotne, bo tak naprawdę już samo granie w gry fabularne jest wygraną. Chcemy natomiast wyjaśnić, jak dobrze się bawić i zrobić coś fajnego w czasie wydarzeń kreowanych przez mistrza gry."

Podczas Gamegrindera najważniejsze jest jednak to, że można po prostu przyjść do Biblioteki (samemu lub ze znajomymi), wybrać sobie grę i fajnie spędzić czas w miłym towarzystwie. "Podstawą jest games room - czyli miejsce, w którym możemy usiąść ze znajomymi, wybrać sobie grę i spędzić miło czas. To sprawdzona formuła i wyczekiwana przez wiele osób. Jak ma się wokół 100, 200 czy 300 osób to jest jeszcze fajniej" - dodaje Maciej Rynarzewski z Sekcji Promocji Biblioteki UWM.

Tej edycji towarzyszyć będzie także wystawa gier retro z lat 80-tych i 90-tych XX wieku.

Z Konradem Nowakiem i Maciejem Rynarzewskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A tak przedstawia się plan dodatkowych wydarzeń towarzyszących tej edycji Gamegrindera.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: