Aktualności
02.06.2023

Posprzątajmy Jezioro Kortowskie ze Skorpeną!

Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" zaprasza w sobotę 3 czerwca do wspólnego sprzątania Jeziora Kortowskiego. Przyda się każda pomoc. Start o 9:00 w siedzibie klubu. A po akcji zaplanowany jest wspólny grill. Szczegóły zdradziła nam Aleksandra Furmańska. Posłuchajcie!

 

Plan jest prosty. Wystarczy przyjść w sobotę o godzinie 9:00 przed siedzibą AKP "Skorpena" (ul. Kanafojskiego 3, DS1, wejście od strony Kortówki). Tam wszyscy chętnie zostaną zaopatrzeni w potrzebny sprzęt. A następnie ruszą sprzątać Jezioro Kortowskie.

"To już taka tradycja. Sprzątamy tak naprawdę po tych, którzy śmiecą - okolice molo, plaży, przystani wędkarskiej, te kluczowe miejsca" - mówi prezeska klubu Aleksandra Furmańska. "Plaża to taka nasza wizytówka i warto o nią zadbać. Wychodzę z takiego założenia, że Kortowo to my wszyscy. I  chcemy, żeby ludzie którzy odwiedzają to miejsce widzieli, że dbamy o to miejsce - jest czysto, ładnie i bezpiecznie.

A w jaki sposób można pomóc? "Nikt nie będzie musiał nurkować! Jest bardzo dużo zadań, które będzie mógł wykonać każdy - od brodzenia w wodzie, przynoszenia worków po inną pomoc. To też fajny pomysł na rodzinny wypad. Bo później  - po 14:00 - planujemy grilla i wspólny odpoczynek."

Z Aleksandrą Furmańską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: