Aktualności
07.06.2023

52. MSKN

"Przepływ informacji gwarancją rozwoju nauki" - to hasło 52. edycji Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wydarzenie zaplanowano w dniach 26-27 czerwca. A jego gościem specjalnym będzie ceniony dziennikarz radiowy i telewizyjny Konrad Piasecki.

 

Tegoroczną edycję MSKN przygotowały wspólnie: Studenckie Koło Telewizyjne ZOOM działające na Wydziale Humanistycznym UWM oraz Studenckie Koło Naukowe CREATIVE z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Jej celem jest wymiana myśli naukowej między studentami i doktorantami zrzeszonymi w kołach naukowych, działających na uczelniach wyższych w Polsce i za granicą. Prezentacja aktualnego stanu badań prowadzonych w ramach studenckich kół naukowych pozwoli na poszerzenie wiedzy studentów, a także na wymianę doświadczeń oraz integrację.

Wykład inaugurujący konferencję "Istota odkrycia Kopernika" wygłosi dr Wojciech Szalkiewicz. Pierwszego dnia - czyli w poniedziałek 26 czerwca - zaplanowano także obrady w 14 sekcjach tematycznych. Obejmować będą nauki: biologiczne, ekonomiczne, humanistyczne, matematyczne i informatyczne, medyczne, polityczno-prawne, rolnicze i leśnicze a także zagadnienia z zakresu ochrony środowiska, nauk społecznych i pedagogiki, nauk technicznych, teologicznych, weterynaryjnych, zootecznicznych i rybactwa oraz  nauk o zdrowiu i żywności. W każdej z nich autorki i autorzy najciekawszych prezentacji zostaną nagrodzeni.

"Jako studenci dziennikarstwa zajmujemy się komunikacją. Dlatego nasze tegoroczne hasło to: Przepływ informacji gwarancją rozwoju nauki" - podkreśla Patrycja Parzych ze Studenckiego Koła Telewizyjnego ZOOM organizującego MSKN.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie ceniony dziennikarz radiowy i telewizyjny Konrad Piasecki. Spotkanie z nim zaplanowano na wtorek 27 czerwca o 10:00 w Auli Georga i Marii Dietrichów na Wydziale Humanistycznym UWM. "Myślę, że będzie sporo osób, które będą chciały posłuchać tego, co ma do powiedzienia na temat dziennikarstwa i jego przyszłości. Drugi dzień - warsztatowo-wykładowy - jest otwarty dla wszystkich. Także zapraszamy!" - mówi dr Magdalena Golińska-Konecko.

Z Patrycją Parzych i dr Magdaleną Golińską-Konecko spotkała się Ania Makarewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji szukajcie na oficjalnej stronie wydarzenia: uwm.edu.pl/mskn

A to oficjalny spot 52. edycji MSKN.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: