Aktualności
14.09.2023

Grupa dziecięca ZPiT "Kortowo" coraz liczniejsza

Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" już drugi rok prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Grupą opiekuje się Alicja Baran, a po wrześniowym naborze liczy ona już 60 osób. Wciąż można do niej dołączyć. Po wakacyjnej przerwie zajęcia odbywać będą się od 2 października na Pływalni Uniwersyteckiej.

 

Grupa dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" powstała w lutym 2022 roku. Na koncie ma już wiele koncertów, m.in. w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Amfiteatrze im. Czesława Niemena czy w kilku szkołach.

"W tym roku będziemy pracować w trzech grupach wiekowych. Są one dość liczne (około 20 dzieci w każdej). Na zajęciach uczymy tańczyć i śpiewać. Są również różne gry i zabawy. Uczymy prawidłowej postawy, pracy w grupie, koordynacji ciała. Jest też dużo zajęć rytmicznych. Wprowadzamy nawet elementy klasyki (baletu)" - tłumaczy opiekująca się grupą Alicja Baran. "Pracujemy też oczywiście na konkretnych, stworzonych przez nas układach. A na zajeciach śpiewu uczymy się prawidłowego wyprowadzania głosu, śpiewu. Dzieci na wesoło uczą się różnych piosenek ludowych. Więc jest to bardzo szeroka forma rozwoju dzieci."

13 września do grupy dołączyło kilkanaście nowych osób. "Na nabór przyszło 12 dzieci. Ale niektórzy rodzice dzwonili do nas, że nie pasował im ten termin. Nie zamykamy się - nasze próby są otwarte. Więc od 2 października zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które będą chciały do nas dołączyć. Od 16:30 do 19:00 będzie można nas znaleźć na Pływalni Uniwersyteckiej (przy ul. Tuwima 9 - w salach 209 i 204). A jeżeli ktoś ma jakieś pytania, można się z nami kontaktować mailowo: zpitkortowo@uwm.edu.pl"

Z Alicją Baran spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

A już 17 października dołączyć do Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" będą mogli studenci. O jesennym naborze będziemy jeszcze opowiadać niebawem na naszej antenie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: