Aktualności
15.09.2023

Delegacja z Korei Południowej z wizytą na UWM

Specjaliści w zakresie nauk i technologii rolniczych oraz przemysłu rolno-spożywczego z Korei Południowej odwiedzili w czwartek 14 września Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Z władzami uczelni rozmawiali m.in. o kierunkach potencjalnej współpracy.

 

Członkowie delegacji reprezentowali KOAT (Korea Agriculture Technology Promotion Agency), publiczną organizację, która pomaga koreańskim firmom związanym z rynkiem rolniczym, oraz KIET, instytut badawczy, który specjalizuje się w badaniach przemysłowych.Obszary działań, które obie instytucje podejmują, są zbieżne z tymi, które prowadzi się na UWM, a więc w przyszłości istnieje możliwość nawiązania współpracy.

"Realizujemy podobne badania i wdrożenia, o jakich przedstawiciele strony koreańskiej mówili podczas prezentacji. Mam na myśli szczególnie idee zrównoważonego rozwoju, odnawialne źródła energii, rolnictwo ekologiczne, hodowlę zwierząt czy weterynarię. To są obszary, w których możemy pochwalić się osiągnięciami, więc myślę, że bylibyśmy dobrym partnerem. Z tego co wiem, Koreańczycy są teraz w Polsce na swoistym rekonesansie możliwości i mamy nadzieję, że w przyszłości podejmiemy współpracę, w każdym razie wyraziłem taką gotowość" - tłumaczy prof. Paweł Wysocki, prorektor ds. kształcenia UWM.

 

Podczas wizyty w Kortowie goście z Korei Południowej wysłuchali krótkiej prezentacji o Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Spotkali się także z pracownikami Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM i odwiedzili siedziby kilku wydziałów. Byli pod wrażeniem walorów przyrodniczych kampusu oraz rozmachu, z jakim działa uczelnia.

"Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie i bardzo się cieszę, że mogę tutaj być. Zajmujemy się technologiami rolniczymi oraz wspieraniem startupów, zatem wizyta na Uniwersytecie, który się tym zajmuje, jest bardzo cenna. Zarówno my, jak i państwo tworzymy nowe technologie, opracowujemy nowe patenty i ich komercjalizację, więc jestem przekonany, że w przyszłości podejmiemy współpracę w tym zakresie" - powiedział dr Shin-Ho Kang, dyrektor wydziału venture i startupów.

 

Relację przygotowała Marta Wiśniewska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: