Aktualności
22.09.2023

Olsztyński Salon Maturzystów znów na UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski kolejny raz był gospodarzem Olsztyńskiego Salonu Maturzystów. W piątek 22 września uczniowie z całego regionu mogli spotkać się w Kortowie z przedstawicielami kilku uczelni, ale też dowiedzieć się, na czym będzie polegał przyszłoroczny egzamin dojrzałości.

 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 17 lat organizuje we wrześniu Salon Maturzystów. W 2023 roku spotkania zaplanowano w 14 miastach akademickich w całej Polsce. Gospodarzem jednego z nich był Uniwersytet Warmiński-Mazurski w Olsztynie. 22 września maturzyści w budynku Wydziału Humanistycznego mogli spotkać się ze studentami i naukowcami z Kortowa, ale też przedstawicielami kilku innych uczeni oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

"To kolejne, ważne wydarzenie, które odbywa się w naszym pięknym kampusie. Setki, a nawet tysiące młodych ludzi zagoszczą dzisiaj w Kortowie, żeby zapoznać się z ofertą naszego Uniwersytetu - dydaktyczną, kształceniową, sportową, kulturalną i wszystkim tym, z czego słynie UWM i co może dać młodym ludziom. To ważne, że pokazujemy się i wychodzimy na zewnątrz. Uniwersytet zawsze był otwarty, ale dzisiaj jest szczególnie. Widzimy na naszych korytarzach i w salach dużą grupę młodzieży. Część z tych osób może będzie naszymi studentami. Kortowo jest otwarte na ludzi i jesteśmy gotowi na to, żeby kreowali tutaj swoje życie studenckie i żeby wspólnie z nauczycielami akademickimi współtworzyli społeczność uczelni" - podkreślał prof. Sławomir Przybyliński, Prorektor ds. studenckich UWM.

 

"Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie gościmy po raz siedemnasty"- podkreślał Andrzej Wyszyński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. "Jest to impreza poświęcona przyszłorocznym maturzystom, którzy mogą dowiedzieć się, jak skutecznie zdać maturę, żeby dostać się na wymarzone studia."

 

Nasz reporter rozmawiał także z przedstawicielami kilku wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy zachęcali maturzystów do studiowania w Kortowie.

 

Posłuchajcie też, jak ofertę Olsztyńskiego Salonu Maturzystów ocenili maturzyści, którzy odwiedzili Kortowo.

 

Relację przygotował Piotr Kisiel.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: