Aktualności
17.10.2023

Artystyczna Rezerwa Twórcza z nową wystawą w Bibliotece UWM

Grupa A*R*T, czyli działająca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Artystyczna Rezerwa Twórcza 13 października zaprezentowała swoje prace. O wystawie, którą oglądać można w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej do grudnia opowiedział nam prof. Stanisław Czachorowski.

"Prezentujemy to, co w ciagu roku zrobiliśmy. Chcemy to pokazać. Wszyscy jesteśmy artystami nieprofesjonalnymi. Uczymy się, to nasze hobby. Większość z nas to emeryci. Wykorzystujemy czas wolny na poznawanie świata. I w ten sposób budujemy taką przyjazną wpólnotę w murach uniwersytetu" - mówi prof. Stanisław Czachorowski.

A wystawa - jak co roku - jest bardzo różnorodna. "Prezentujemy bardzo różne techniki - od akwareli, przez obraz olejny, malowanie na papierze, na płótnie czy na deskach, wyszywanie... Jest i biżuteria, są malowane butelki czy prace dekoracyjne. Różnorodność technik jak co roku jes bardzo duża! A w pracach nawiązujemy także do Roku Kopernika".

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera.

Nowe prace Artystycznej Rezerwy Twórczej oglądać można na pierwszym piętrze budynku Biblioteki Uniwersyteckiej do połowy grudnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: