Aktualności
14.11.2023

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zagra dla Oli!

Od 6 listopada na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa charytatywna zbiórka na leczenie Aleksandry Kacprzyk, pracownicy Sekcji Socjalnej UWM u której w styczniu tego roku zdiagnozowano najbardziej złośliwego, niezwykle agresywnego i szybko rozprzestrzeniającego się, potrójnie ujemnego raka piersi, który nie reaguje na chemioterapię. W związku z tym potrzebna jest specjalistyczna i bardzo kosztowna terapia. 

Znajomi i przyjaciele pani Oli z uczelni postanowili pomóc w zdobyciu funduszy. Zorganizowali więc zbiórkę, której koordynatorem jest Mariusz Kurowski. "Nasz koleżanka w styczniu dowiedziała się o nowotworze. W lipcu usunięto jej piersi i węzły chłonne. Przeszła nieudaną chemioterapię, ale nie zrezygnowała z walki o zdrowie. Chce przystąpić do immunoterapii. To najnowocześniejsza metoda walki z rakiem. Niestety nie jest refundowana, a koszty są ogromne. Jeden wlew to 12 tysiecy złotych a trzeba powtarzać go przez trzy tygodnie (najlepiej przez dwa lata). Dlatego uruchomiliśmy zbiórkę" - mówił w naszym studiu pan Mariusz.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

Od 6 listopada w Kortowie trwa zbiórka stacjonarna. Na terenie kampusu przez miesiąc pieniądze wrzucać można do puszek w budynku Rektoratu (Kancelaria Ogólna) i w biurze Sekcji Socjalnej (Prawocheńskiego 5), której pracownicą jest pani Aleksandra. Tam sprzedawane są także bilety-cegiełki w cenie 40 złotych upoważniające do wejścia na koncert charytatywny, który odbędzie się 6 grudnia o 18:00 w kortowskim Centrum Konferencyjnym. Będzie je można kupić również w dniu koncertu, bezpośrednio przed jego rozpoczęciem. Gwiazdą wieczoru będzie Stanisław Soyka. Ale na scenie pojawią się również artystyczne grupy Akademickiego Centrum Kultury UWM.

Organizatorzy zachęcają także do przekazywania darów na licytację. Nie muszą to być przedmioty, może to być np. kolacja z dziekanem. Pierwsze deklaracje dotarły już do komitetu organizacyjnego. Trwa też szukanie wolontariuszy. Wielu pracowników deklaruje pomoc. Panią Aleksandrę spotkał na UWM prawie każdy.

Fundacja Onkologiczna Rakiety, pod której opieką jest Aleksandra Kacprzyk, promuje profilaktykę onkologiczną oraz wspiera swoich podopiecznych na każdym etapie ich leczenia. Jedną z form takiej pomocy jest organizacja zbiórek na rzecz Funduszu Ratunkowego, leków nierefundowanych czy też zabiegów wzmacniających organizm podczas chemioterapii. Dzięki Fundacji Rakiety Aleksandra może prowadzić zbiórkę na walkę z chorobą. Dostaje również wsparcie i informacje potrzebne na czas leczenia. Fundacja posiada stałą zgodę na organizację zbiórek publicznych. 100% przekazanych pieniędzy trafia do podopiecznych.

Zbiórkę można także wesprzeć w internecie - TU

Przyjaciele - stań się jednym z nich: