Aktualności
17.11.2023

Skutki dokonania czynności z naruszeniem przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie był gospodarzem 2. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Skutki dokonania czynności z naruszeniem przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego". Była ona podsumowaniem projektu realizowanego z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

"To już druga konferencja, która dotyczy funkcjonowania obszaru ustroju rolnego państwa polskiego. Podsumowuje ona projekt badawczy realizowany wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, dotyczący zagadnień, które realizuje właśnie ten ośrodek na rzecz skarbu państwa i w jego imieniu. Nasze koleżanki i koledzy z Katedry zajmowali się właśnie tymi skutkami prawnymi dokonania czynności z naruszeniem przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego" - mówi prof. Jakub Zięty, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Prawa Handlowego UWM. "Wśród uczestników konferencji mieliśmy nie tylko pracowników naukowych naszego Wydziału Prawa i Administracji Uniwerstytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale także pracowników innych ośrodków naukowych i - co jest dla nas bardzo ważne - praktyków, którzy na co dzień zajmują się tymi kwestiami, zarówno od strony kontroli przestrzegania przepisów, jak także zajmujących się samym dokonywaniem czynności (notariuszy, radców i adwokatów), ale także pracowników KOWR-u."

Nasz reporter rozmawiał także z innymi uczestnikami konferencji. Posłuchajcie relacji, którą przygotował Kacper Opalla.

Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna, trzecia już edycja konferencji. Jej patronem medialnym było Radio UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: