Aktualności
21.11.2023

Aleksandra Siwiecka ponownie wybrana przewodniczącą RUSS UWM

Aleksandra Siwiecka z Wydziału Nauk Ekonomicznych przez kolejny rok będzie pełnić funkcję przewodniczącej Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wybory uzupełniające odbyły się w poniedziałek 20 listopada.

Foto: Z Aparatem - Fabiszewski

Aleksandra Siwiecka kieruje pracą samorządu studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od listopada 2022 roku. W wyborach, które odbyły się 20 listopada poprały ją 22 z 29 osób uprawnionych do  głosowania. Była jedyną kandydatką.

Do zmian doszło także w prezydium RUSS. Opuślili je: Fabian Miszewski, Kamila Kowalczyk i Natalia Grodzka. Obecny skład oprócz przewodniczącej Aleksandy Siwieckiej tworzą: Iwona Pająk z Wydziału Nauk Społecznych i Marcin Leliwa z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt (wiceprzewodniczący), Damian Myszczyński z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa i Agata Szymanowicz z Wydziału Nauk Społecznych (członkowie prezydium), Maja Kamińska z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt (rzeczniczka prasowa) oraz Małgorzata Ryfa z Wydziału Prawa i Administracji (sekretarz RUSS).

"Za nami bardzo pracowity rok. Był też udany. Wszystkie wydarzenia, które zorganizowaliśmy zakończyły się sukcesem" - mówiła nam Aleksandra Siwiecka. "Bardzo się cieszę, że mogłam przed wszystkimi członkami samorządu stanąć i jeszcze raz przedłożyć swoją kandydaturę z lekko zmienionym składem prezydium. Emocji było dużo. Ale bardzo się cieszę, że studenci kolejny raz oddali na mnie głos i zaufali mi."

Z Aleksandrą Siwiecką rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

20 listopada przeprowadzono również wybory do Komisji Rewizyjnej RUSS. Jej nowymi członkami zostali: Anna Orzol, Lena Kantor i Kuba Buczek. Nową przedstawicielką samorządu studenckiego w Senacie UWM wybrano natomiast Larissę Josephine Biernacki. Wybrany został też przedstawiciel RUSS ds. Collegium Medicum - Kuba Wrocławski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: