Aktualności
10.05.2024

Wygrali Ajdola i zaśpiewają na głównej scenie 63. Kortowiady!

9 maja na plaży w Kortowie odbył się finał konkursu Ajdol Kortowiady 2024. Wystąpiły w nim 23 osoby wyłonione w kwietniowych eliminacjach. Trzy z nich zaśpiewają na głównej scenie tegorocznych juwenaliów UWM. To: Weronika Król, Martyna Wysocka i Robert "Bercik" Szyłański.

 

Gospodarzem kwietniowych eliminacji był Carpenter Inn Irish Pub na olsztyńskiej starówce. Tam w trzy kolejne czwartki każdy mógł zaśpiewać a capella dowolną piosenkę. Jurorzy w sumie do finału zakwalifikowali 23 osoby. To one w czwartek 9 maja zaprezentowały się przed liczną publicznością na plaży w Kortowie.

"Był szał! Było super! Z roku na rok poziom jest coraz wyższy. W tym roku finał ponownie odbył się w plenerze. Pojawiło się około 300 osób. Było to niesamowite doznanie" - podsumowała Agata Szymanowicz z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. "Bardzo fajnie patrzy się na to, że występujący mają wsparcie. A w tym roku zdecydowaliśmy, że widowania także miała głos."

Pierwsza w historii nagroda publiczności Ajdola Kortowiady trafiła do Martyny Wysockiej - studentki pierwszego roku prawa. Natomiast jury zdecydowało, że na głównej scenie tegorocznych juwenaliów wystąpią także: Weronika Król (studentka pierwszego roku psychologii) oraz raper Robert "Bercik" Szyłański.

O swoich wrażeniach opowiedzieli Piotrowi Szauerowi. Posłuchajcie!

Jurorzy wyróżnili także: Aleksandra Wróblewskiego, Bartka Skuratko, Zuzę Polak i Mariusza Majrowskiego.

63. Kortowiada odbędzie się w dniach 22-25 maja. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: kortowiada.pl. Radio UWM FM jest patronem medialnym juwenaliów.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: