Aktualności
10.06.2024

Gamegrinder z plusem i... na plus!

Za nami kolejna edycja Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich "Gamegrinder". W sobotę 8 czerwca Bibliotekę Uniwersytecką odwiedziło około 200 fanów gier planszowych, karcianych czy bitewnych. A organizatorzy przygotowali dla nich także dodatkowe atrakcje - prelekcje, sesje gier fabularnych i konkursy.

Foto: Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie

Czerwcowa odsłona Gamegrindera było kolejną z tzw. plusem. "Gry fabularne przeżywają duży renesans. Coraz więcej osób chce czegoś więcej, niż tylko zamkiętej formuły gry planszowej. Chcą kreować rozgrywkę, uniwersum, świat w którym się to wszystko odbywa. Stąd duże zaintreresowanie tymi dodatkowymi atrakcjami Gamegrindera" - podkreśla Konrad Nowak z Akademickiego Klubu Miłośników Fantastyki "Olifant."

Wydarzenie organizowane jest tradycyjnie dwa razy w roku - zimą i późną wiosną. I cieszy się niesłabnącym zaintreresowanie. W sobotę - choć piękna pogoda kusiła do spędzenia czasu na plaży czy w innej otwarej przestrzeni - Bibliotekę UWM odwiedziło około 200 fanów gier planszowych, karcianych czy bitewnych. "Pojawiają się kolejne pokolenia graczy, ale też osoby, które dowiedziały się od znajomych lub z mediów o naszym wyrzeniu. Ale jest też bardzo dużo znanych twarzy - osób, które odwiedzają nas co rok" - dodaje.

Rozmawialiśmy także z uczestnikami wydarzenia. Posłuchajcie relacji Piotra Szauera!

A kolejny - dwudziesty czwarty -  Gamegrinder odbędzie się prawdopodobnie w lutym 2025 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: