Aktualności
28.11.2019

Wydział Nauk Technicznych UWM zorganizował Targi Pracy

Przedstawiciele kilku regionalnych firm oraz Biura Karier spotkali się 28 listopada ze studentami podczas Targów Pracy na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przedstawili swoją ofertę praktyk, pracy oraz specjalistyczny sprzęt. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 

"To bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla studentów. Staramy się ich zainteresować przyszłością. Targi Pracy oferują przede wszystkim kontakt z pracodawcami"- podkreślał Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Technicznych dr inż. Jerzy Domański. "Ten kontakt jest bezpośredni. To pracownicy danej firmy. Znaczna część z nich to absolwenci naszego wydziału."

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele firm Wenglorz, Michelin, MARBO, ERKO, Tewes-BIS I AGRO-MASZ. Nie tylko rozmawiali ze studentami zainteresowanymi praktykami lub pracą, ale prezentowali też swoje wyroby i sprzęt. "Sprzęt rzeczywisty, którego można dotknąć i sprawdzić jego działanie. Mamy np. mikrociągnik z oprzyrządowaniem wyprodukowany przez firmę z naszego regionu. I w szczególności wyroby precyzyje."

Nasz reporter rozmawiał z przedstawicielami kilku firm, które pojawiły się na Targach Pracy na Wydziale Nauk Technicznych.

 

A jak wydarzenie ocenili studenci? Posłuchajcie!

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: