Aktualności
01.12.2019

Aż dwa Laury Uniwersyteckie dla UWM!

Akademia Biznesu UWM w Olsztynie oraz Uniwersytecki Teatr Muzyczny zdobyły tegoroczne Laury Uniwersyteckie. Nagrody zostały wręczone 30 listopada podczas Gali w Collegium Maius Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przyznano je w sześciu kategoriach wyróżniając najciekawsze inicjatywy i organizacje, które wspierają działalność studentów.

Ideą Gali Laurów Uniwersyteckich jest wskazywanie inicjatyw, osób i organizacji, które wspierają działalność studentów. "Studia to niezwykły czas kształtowania swojej tożsamości i zdobywania wielu kompetencji. Niezwykle istotne jest to, aby młodzi ludzie podczas studiów znaleźli miejsca i osoby, którzy chętnie służą pomocą oraz korzystali z możliwości uczestnictwa w inicjatywach odbywających się na ich uczelniach" - przekonuje organizator konkursu, czyli Forum Uniwersytetów Polskich.

Nagrody przynawane są w sześciu kategoriach: Uniwersytecki Projekt Naukowy, Uniwersytet Perspektyw, Uniwersytecki Projekt Sportowy, Uniwersytecki Projekt Kulturalny, Uniwersytecki Projekt Dydaktyczny oraz Media Uniwersyteckie. Kandydatów do wyróżnień zgłaszają przedstawiciele samorządów studenckich polskich uczelni. A laureaci wybierani są w głosowaniu internetowym.

W 2019 roku aż dwie nagordy trafiły na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W kategorii Uniwersytet Perspektyw zwyciężyła Akademia Biznesu UWM natomiast w kategorii Uniwersytecki Projekt Kulturalny - działający od niedawna na Wydziale Sztuki UWM Uniwersytecki Teatr Muzyczny.

"Liczyliśmy na to, że będziemy dostrzeżeni w Olsztynie i regionie. I to się potwierdziło! Ogromna praca, którą włożyliśmy wszyscy razem - studenci i osoby, które pomagały nam w tym przedsięwzięciu. I za tę pomoc bardzo dziękuję! Ale nie spoczywamy na laurach. To jest dopiero początek" - mówił w rozmowie z naszym reporterem dyrektor Uniwersyteckiego Teatru Muzycznego UWM w Olsztynie dr hab. Grzegorz Lewandowski.

Uniwersytecki Teatr Muzyczny działa od kilku miesięcy. Ma za sobą jedną premierę. W maju wystawił spektakl "Me and My Girl". Jesienią odbyły się dwa castingi do grupy, która w przyszłym roku planuje kolejne pokazy.

Akademia Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w październiku rozpoczęła trzeci rok swojej działalności. Jej "mury" opuściło już kilkudziesięciu absolwentów - studentów i doktorantów, którzy świetnie radzą sobie realizując własne pomysły biznesowe czy naukowe.

Jak zdobycie Lauru Uniwersyteckiego skomentował jej dyrektor prof. Bogdan Włodarczyk? "To jest na pewno duży prestiż. Przede wszystkich chcielibyśmy podziekować wszystkim, którzy oddali na nas głos. Wierzą w nas projekt, zaufały nam. Cieszymy się, że możemy to realizować w profesjonalny sposób. Nasi absolwenci pozytywnie i dobrze wspominają Akademię i roznoszą dobre informacje o niej w świat".

Z prof. Bogdanem Włodarczykiem spotkał sie Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Laureatom gratulujemy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: