Aktualności
05.12.2019

W Bibliotece UWM stanęła kolejna niezwykła choinka

Około 2000 płyt CD i DVD oraz 70 metrów pianki izolacyjnej wykorzystali pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do stworzenia wyjątkowej choinki. To już tradycja, że na początku grudnia starają się oczarować nas swoim "drzewkiem". Jak powstawało tegoroczne? Posłuchajcie!

 

"Staramy się, żeby w każdym roku stworzyć coś nowatorskiego, coś czego nikt inny jeszcze nie zrobił, ale zawsze związanego z biblioteką. Mieliśmy już choinkę z książek, szuflad katalogowych i kart katalogowych. W zeszłym roku choinka była jubileuszowa, ponieważ Uniwersytet miał 20-lecie, więc postanowiliśmy na historię" -  przypomina autorka tegorocznego projektu Elżbieta Stawska z sekcji promocji Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Dlaczego zdecydowała się na stworzenie choinki z płyt CD i DVD? "Też wiążą się z biblioteką, chociaż nie jest to może oczywiste. Płyty są przeznaczone do utylizacji i zawierają materiały biblioteczne: od książek, po filmy i wszystko, co wiąże się z naszymi zbiorami. I tak musieliśmy je oddać do zniszczenia."

Choinka jest zielono-niebieska, co podkreśla związek z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz świętami. Na jej szczycie znalazła się natomiast płyta winylowa.

Z Elżbietą Stawską spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Choinkę można obejrzeć na pierwszym piętrze budynku Biblioteki UWM. Będzie tam czarować odwiedzających do połowy stycznia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: