Aktualności
05.12.2019

Smakowite i... naukowe Mikołajki na WNoŻ

Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz zorganizował Mikołajki Naukowe. 5 grudnia w budynku przy Placu Cieszyńskim w Kortowie można było zapoznać się z oferta kół naukowych, wziąć udział w konkursach i posmakować wydziałowych specjałów.

W takiej formie Mikołajki na Wydziale Nauki o Żywności UWM w Olsztynie zorganizowano po raz drugi. "Mamy nadzieję, że będzie to takie tradycyjne wydarzenie w naszym kalendarzu. Mikołajki Naukowe mają przede wszystkim pokazać studentom, ale również uczniom szkół średnich, że można się zaangażować w działalność kół naukowych. Jest ona różnorodna i oparta przede wszystkim o przetwórstwo żywności i odkrywanie tego, co w tej żywności jest ukryte" - mówił nam Prodziekan ds. studenckich dr inż. Adam Więk.

Nasi reporterzy rozmawiali także ze studentami, którzy prezentowali ofertę dziesięciu kół naukowych działających aktywnie na Wydziale Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. Posłuchajcie, co przygotowali na tegoroczne Mikołajki Naukowe.

Relację przygotowali: Arkadiusz Stępień-Miernikowski i Piotr Sternik.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: