Aktualności
06.12.2019

Noc Biologów 2020 - ruszyły zapisy na zajęcia

10 stycznia odbędzie się kolejna Noc Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Hasło przyszłorocznej edycji imprezy popularnonaukowej to "Globalne zmiany środowiska". Co przygotowali naukowy z Wydziału Biologii i Biotechnologii? Posłuchajcie! Naszym gościem był prof. Stanisław Czachorowski.

Noc Biologów to wydarzenie ogólnopolskie, w którym udział biorą wydziały przyrodnicze i ogrody botaniczne z całego kraju. W tym roku uczestniczy w nim 29 ośrodków naukowych.

"W tym roku spotykamy się pod hasłem: globalne zmiany środowiska. Czyli sam motyw przewodni jest jak najbardziej aktualny i sporo nowych rzeczy do tego nawiązuje" - zdradził w studiu Radia UWM FM koordynator olsztyńskiej Nocy Biologów prof. Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM. "Będzie trochę wykładów o ptakach, o wpływie antropogenicznych źródeł pokarmu na funkcjonowanie populacji. Tak jak co roku poziom zajęć jest zróżnicowany - od zabaw dla najmłodszych do bardziej ambitnych tematów dla licealistów i osób dorosłych. Będą wykłady, ćwiczenia i laboratoria, też troszeczkę gier."

Z bogatego programu Nocy Biologów na UWM nasz poleca m.in. wykłady: "Niebezpieczne kleszcze - prawda czy mit?", "Jak długo żyją rośliny, zwierzęta i nasze śmieci?" oraz "Grzyby do zadań specjalnych". Ale ciekawych propozycji jest mnóstwo. Przekonajcie się sami! Zapisy na zajęcia już wystartowały.

Z prof. Stanisławem Czachorowskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji i szczegółowy program znajdziecie na stronie wydarzenia. Radio UWM FM jest jego patronem medialnym. Tradycyjnie z naszym studiem pojawimy się na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: