Aktualności
10.12.2019

Uniwersytecki Teatr Muzyczny zaprasza na kolejny casting

W piątek 13 grudnia Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie zaprasza na kolejny casting. Poszukiwani są aktorzy i wokaliści do bajki muzycznej. Z tej okazji do prezentacji swojego talentu skorzystać mogą zarówno studenci, jak i wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Dlaczego działający od niedawna na UWM Uniwersytecki Teatr Muzyczny zdecydował się na stworzenie spektaklu dla najmłodszych? "To ukłon Teatru i Uniwersytetu w stronę dzieci. Widzimy, że jest ogromne zainteresowanie na taki repertuar" - tłumaczy dyrektor Uniwersyteckiego Teatru Muzycznego UWM w Olsztynie dr hab. Grzegorz Lewandowski. Jaką bajkę przygotuje grupa? "Na razie chciałbym owiać to tajemnicą. Mamy dwie koncepcje. To też trochę zależy od tego, jakich pozyskamy aktorów. Obie są gatunkowo zbliżone trochę do komedii. Natomiast cała sytuacja wyjaśni się w piątek."

Casting skierowany jest głównie do studentów. "Natomiast zapraszamy także wykładowców naszej uczelni! Bowiem takie przypadki miały miejsce na castingu do spektaklu skierowanego stricte do dorosłych. Do niego przystąpiła spora liczba wykładowców z różnych wydziałów. Oczywiście prym wiedzie jak zwykle weterynaria i Wydział Biologii i Biotechnologii. Ale też było sporo osób z Wydziału Prawa i Administracji. Także jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany udziałem w tych naszych produkcjach teatralnych - serdecznie zapraszamy!"

Z drem hab. Grzegorzem Lewandowskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Podczas przesłuchań trzeba będzie zaprezentować wierszyk i fragment piosenki dla dzieci. Casting zaplanowano w piątek 13 grudnia o 15:00 w sali 312 budynku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Szrajbera 11).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: