Aktualności
13.05.2020

Tegoroczne Dni Afryki w Olsztynie odbędą się online

"Afryka w językach – języki w Afryce" to tegoroczne hasło organizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Dni Afryki. Międzynarodowa konferencja naukowa odbędzie się tym razem w trybie online - 23 czerwca. Szczegóły zdradził nam Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego dr hab. Bara Ndiaye.

"W tym roku w związku z sytuacją na całym świecie musieliśmy zmienić formę konferencji. Podjęliśmy decyzję, że odbędzie się w formie online 23 czerwca. Będzie jednodniowa i bezpłatna" - mówił na antenie Radia UWM FM dr hab. Bara Ndiaye.

Zorganizowanie konferencji w formie zdalnej pozwoli zapewne na uczestniczenie w niej większej niż dotąd liczby naukowców zagranicznych. "Za każdym razem były problemy z wizami, przylotem gości itd. A w tej formie ten eliminujemy ten problem. Nie trzeba przyjeżdżać do Polski. Można w różnych afrykańskach krajach brać udział w konferencji. Mam sygnały, że będą osoby z Afryki i innych kontynentów."

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja. A szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Z drem hab. Barą Ndiaye rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Temat przewodni tegorocznej konferencji to: "Afryka w językach – języki w Afryce". Przewidziano kilka bloków probelmowych dyskusji, m.in.:

- Języki Afryki
- Języki oficjalne w Afryce Piśmienność języków w Afryce
- Języki afrykańskie i aspekty przekładu
- Języki afrykańskie i komunikacja międzykulturowa
- Dyskurs historyczny na temat Afryki
- Dyskurs antropologiczno-etnologiczny na temat Afryki Dyskurs polityczny na temat Afryki
- Dyskurs medialny na temat Afryki Dyskurs ekonomiczny na temat Afryki Dyskurs naukowy na temat Afryki

Język obrad: polski, angielski, francuski, rosyjski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: