Aktualności
19.04.2021

Dołącz do Studenckiego Koła Debat UWM!

Od czterech miesięcy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie działa Studenckie Koło Debat UWM. To miejsce dla studentów wszystkich wydziałów uczelni, zainteresowanych debatami sportowymi w formatach oksfordzkim oraz brytyjskim parlamentarnym. Naszym gościem był Karol Kowalczyk.

 

Studenckie Koło Debat UWM formalnie powstało w grudniu 2020 roku. Ale żacy już wcześniej spotykali się by szkolić swoje umiejętności oratorskie. "Pierwsze działania zaczęliśmy już przed pandemią. Ale zamknięto uniwersytety i przez ten czas spotykaliśmy się online. Wcześniej dużym problemem było dla nas znalezienie miejsca do spotkań. 15 grudnia 2020 roku koło zostało formalnie zarejestrowane i od tego czasu spotykamy się regularnie w czwartki o 19:30" - wspomina przewodniczący koła Karol Kowalczyk.

Studenci UWM mają już za sobą pierwszy start w regionalnym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Niedawno zorganizowało także pokazową debatę, która miała zainteresować innych żaków jego działalnością. A co planuje w najbliższym czasie? "Najbliższy plan to ponowny start w Akademickich Mistrzostwach Polski. 7 maja zaczynają się eliminacje centralne. Zgłosiliśmy już drużynę i czekamy na tematy. Będziemy się przygotowywać do startu."

A dlaczego warto dołączyć do Studenckiego Koła Debat UWM i czego uczą nas debaty oksfordzkie? Posłuchajcie! Z Karolem Kowalczykiem spotkał się Piotr Szauer.

Jeśli chcecie dołączyć do Studenckiego Koła Debat UWM - skontaktujcie się z jego członkami za pośrednictwem profilu FB.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: