Aktualności
04.05.2021

Wydział Nauk Technicznych dla Szkół

Wydział Nauk Technicznych dla Szkół - to nowa akcja Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Skierowana jest do uczniów szkół średnich, którzy mogą wysłuchać krótkich prelekcji on-line o charakterze popularnonaukowym.

"Zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w krótkich 45-minutowych wykładach o tematyce inżynieryjno-technicznej, które nasi pracownicy przygotowali właśnie z myślą o nich" - mówi Prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dr inż. Konrad Nowak. "Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, żebyśmy dali się poznać - zwłaszcza w szkołach średnich. Ich absolwenci - mam nadzieję - będą w przyszłości naszymi studentami. Chcemy dać znać, że jesteśmy otwarci, by przyjąć ich w swoje mury. Uczniowie są zainteresowanie, biorą udział w dyskusji i chcą więcej!"

Akcja prowadzona będzie do końca roku szkolnego. Ale po wakacjach naukowcy ponownie zaproponują serię wykładów uczniom zaineresowanym daną tematyką.

Z drem inż. Konradem Nowakiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Szkoły zainteresowane takim wykładem proszone są kontakt mailowy: konrad.nowak@uwm.edu.pl. Zajrzyjcie też na stronę Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: