Aktualności
16.09.2021

Kończy się dodatkowa rekrutacja na studia na UWM

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie kończy się już dodatkowa rekrutacja na studia w roku akademickim 2021/2022. Kandydaci mogli do 15 września rejestrować się w systemie IRK. W piątek dowiedzą się, czy zostali przyjęci. O czym powinni jeszcze pamiętać?

W dodatkowym naborze kandydaci mieli do wyboru 60 kierunków kształcenia. Uczelnia może przyjąć na rok akademicki 2021/2022 jeszcze około 1500 studentów. "Zgłoszeń mieliśmy ponad dwa tysiące.  To spore zainteresowanie. Oczywiście na razie mamy dane tylko po samych rejestracjach. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po potwierdzeniu zamiaru studiowania. Ale wygląda to lepiej niż w roku ubiegłym" - mówi Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM.

Wyniki rekrutacji uczelnia przedstawi w piątek 17. O czym powinni wtedy pamiętać kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia? Posłuchajcie! Z Pawłem Łojewskim spotkał się Piotr Szauer.

Pełną listę kierunków oferowanych w jesienniej rekrutacji oraz jej harmonogram znajdziecie na stronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: