Aktualności
17.09.2021

19. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Przed nami 19. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza na festiwal w dniach 22-24 września. Zapisy na zajęcia już wystartowały. Warto się pospieszyć, ponieważ impreza co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

Do kogo skierowana jest oferta Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki? "W programie każdy znajdzie coś ciekawego - zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Jesteśmy przygotowani na odwiedziny szkół. Ale z oferty mogą skorzystać także odbiorcy indywidualni. Przygotowaliśmy 550 różnego rodzaju imprez - częściowo w formie online, częściowo w formie stacjonarnej" - zdradza Anna Smoczyńska, kierująca Biurem Nauki UWM w Olsztynie. "Festiwal wpisał się już na stałe w jesienny kalendarz Olsztyna i spotyka się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu. Współpracuje z nami ponad 20 instytucji. A celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie nauki w sposób łatwy i przystępny - nie tylko w Uniwersytecie, ale również w szpitalach, bibliotekach, muzeach i lasach państwowych."

Zapisy na zajecia wystartowały 15 września na stronie: dninauki.uwm.edu.pl. "Zainteresowanie jest duże - co nas cieszy. Są jeszcze wolne miejsca na niektóre imprezy organizowane w sposób stacjonarny. Więcej - na imprezy online. Ale warto się pospieszyć!".

Organizatorzy zapraszaja także do udziału w konkursie "Co w trawie piszczy?". Na czym będzie polegał? "To konkurs wiedzy przyrodniczej skierowany do dzieci i młodzieży. Odbędzie się na naszym FB. Codziennie będą się tam pojawiały pytania. Mamy ciekawe nagrody" - tłumaczy Joanna Bondaruk.

19. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki zamknie koncert Marka Bilińskiego. Artysta wystąpi w piątek 24 października o 20:00 w olsztyńskim Planetarium. Bezpłatne bilety będzie można wygrać m.in. słuchając Radia UWM FM. Zapraszamy!

Projekt dofinansowano z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministra Edukacji i Nauki

Przyjaciele - stań się jednym z nich: