Aktualności
22.11.2021

UWM z kolejną nagrodą Pro Juvenes

Za nami IX Gala Nagród Pro Juvenes organizowana przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku jedna ze statuetek trafiła na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W kategorii Studenckie Inicjatywy Prozdrowotne wygrały Dni Świadomości Żywieniowej.

 

Tegoroczne nagrody wręczono 20 listopada w gmachu Politechniki Warszawskiej. A odbierali je przedstawiciele samorządów studenckich poszczególnych uczelni.

"Plebiscyt organizowany jest co roku i wyróżnia najlepsze projekty realizowane na polskich uczelniach" - przypomina  przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Piotr Wałejko. "W tym roku nagrodę w kategorii: Inicjatywy Prozdrowotne wygrały Dni Świadomości Żywieniowej, które są organizowane przez Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej działające na Wydziale Nauki o Żywności UWM. Ale wiem, że w tym kole działają też studenci z innych wydziałów. Dziękuję każdemu kto wsparł to wydarzenie w głosowaniu!"

To nie pierwsza nagroda Pro Juvenes przyznana przedstawicielom UWM. "Dwie poprzednie dostaliśmy za Kortowiadę - w kategorii: Najlepsze Juwenalia" - przypomina przewodniczący RUSS. A w tym roku w kategorii Student Zaangażowany Społecznie nominowany był także Jakub Stefaniak - student kierunku lekarskiego Collegium Medicum UWM, który jest ambasadorem zdrowia psychicznego. W ramach projektu Strefa Komfortu prowadzi szkolenia dla samorządów studenckich w całym kraju. Edukuje, w jaki sposób należy dbać o własne zdrowie psychiczne.

Z Piotrem Wałejko rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Nagrodzone statuetką Pro Juvenes Dni Świadomości Żywieniowej organizowane są od dwóch lat przez Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej działające na Wydziale Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. Ich kolejna edycja została już zaplanowana w dniach 10-15 grudnia.

O wydarzeniu opowiedziała nam Aleksandra Purkiewicz. Spotkała się z nią Żaneta Kulawczyk. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A TU szukajcie więcej informacji o III Dniach Świadomości Żywieniowej na UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: