Aktualności
25.11.2021

Kortowski Mikołaj pomoże Patrykowi

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz zaprasza do udziału w zbiórce Kortowski Mikołaj. To już ósma edycja akcji. W tym roku żacy chcą pomóc Patrykowi Laskowskiemu z Wydziału Humanistycznego, który choruje na miopatię wrodzoną i obniżone napięcie mięśniowe, przez co porusza się na wózku.

Kortowski Mikołaj to zbiórka charytatywna organizowana przez studentów dla studentów. W tym roku prowadzona będzie zarówno stacjonarnie w Kortowie, jak i online. "To już ósma edycja naszej akcji. Nie ma pięknieszego momentu na obdarowywanie innych niż właśnie okres świąt Bożego Narodzenia i koniec roku" - tłumaczy Mateusz Kowalski, rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "W tym roku zbiórkę prowadzimy stracjonarnie - czyli nasi wolontariusze krążą po kampusie, wydziałach z czerwonymi puszkami. Ale działamy również online przez serwis Allegro Charytatywni - prowadzimy tam zbiórkę, aukcje i licytację."

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup przystawki elektrycznej do wózka, która ułatwi poruszanie się jednemu ze studentów. Patryk Laskowski choruje na miopatię wrodzoną i obniżone napięcie mięśniowe. Jest studentem III roku historii oraz II roku wojskoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UWM. Interesuje się motoryzacją i historią wojskowości, a także technologią. Jest również początkującym operatorem drona. Wszędzie go pełno, bo jako osoba aktywna społecznie, udziela się w Radzie Wydziałowej Samorządu Studenckiego a także działa w uczelnianej Komisji ds. Równości Szans.

Z Mateuszem Kowalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Zbiórka trwa do 19 grudnia. A towarzyszyć będą jej także specjalne wydarzenia w Kortowie: m.in.:  turniej siatkarski i imprezy w klubach studenckich. Więcej informacji niebawem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: