Aktualności
05.05.2022

VIII Konkurs Recytatorski na UWM

Przed nami VIII edycja Konkursu Recytatorskiego dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Organizują go studenci drugiego roku studiów licencjackich na kierunku logopedia we współpracy z Naukowym Kołem Teatralnym "Salve Verbum". Zgłoszenia przyjmowane są do 13 maja.

 

Głównym celem organizacji konkursu jest popularyzacja recytacji poezji i prozy. Studenci chcą także rozwijać swoje umiejętności w zakresie scenicznej interpretacji tekstu.

"Konkurs jest adresowany do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - amatorów sztuki teatralnej" - podkreśla Weronika Lipińska. "Konkurs odbędzie się w formie zdalnej. Zgłoszenia nadsyłamy mailowo - jako link do nagrania na kanale Youtube."

Studenci zapraszają także na konsultacje podczas spotkań Naukowego Koła Teatralnego "Salve Verbum". "Możemy przećwiczyć i dopracować teksty, które będą prezentowane podczas konkursu. Zajęcia odbywają się w każdą środę o 18:30. Są prowadzone przez dr Magdalenę Zaorską."

Z Weroniką Lipińską spotkała się Amelia Zalewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Dodajmy, że wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 maja o 13:30 w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego. Wydarzenie będzie także transmitowane w internecie. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie uczelni.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: