Aktualności
05.05.2022

Znamy kolejne atrakcje Kortowiady 2022

Organizatorzy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawili kolejne atrakcje, które czekać będą na studentów od 1 do 4 czerwca w Kortowie. Znamy już także dokładny godzinowy rozkład koncertów na plaży. Na który z nich czekacie najbardziej?

Jedną z nowych juwenaliowych atrakcji będzie Speed Dating... czyli szansa na znalezienie drugiej połówki. Wystarczy, że zajrzycie 2 czerwca o 16:30 do Namiotu Silent Party za Biblioteką Uniwersytecką UWM w Olsztynie.

Na czym dokładnie polegają takie szybkie randki? "Mamy krótki czas na to, żeby poznać kilka, kilkanaście osób - porozmawiać z nimi, zadać najważniejsze pytania i ewantualnie dać znać organizatorom, czy jesteśmy zainteresowani dalszą znajomością" - tłumaczy rzeczniczka Kortowiady Daria Bruszewska-Przytuła.

Do programu Kortowiady po przerwie wracają także wydarzenia sportowe. "Będziemy zachęcać do wysiłku fizycznego. Odbędzie się też VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. Chcemy przypominać, że niepełnosprawność nie oznacza rezygnacji ze sportu. Warto być wrażliwym na potrzeby osób, które borykają się np. z problemami w poruszaniu się."

Z Darią Bruszewską-Przytułą spotkał się Piotr Szauer.

Koncerty juwenaliowe w tym roku odbywać będą się 2, 3 i 4 czerwca na plaży nad jeziorem Kortowskim. Znamy już dokładny godzinowy line-up głównej sceny.

Kortowiada 2022 została zaplanowana w dniach 1-4 czerwca. Poza koncertami organizatorzy zapowiadaja także szereg wydarzeń towarzyszących. Począwszy od tradycyjnej parady studentów, przez wydarzenia sportowe i artystyczne, aż do tych o charakterze rozrywkowym i tanecznym, czyli np. Silent Party. Jedną z nowych atrakcji będzie... festiwal gier planszowych.

Więcej informacji szukajcie na stronie: kortowiada.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: