Aktualności
05.05.2022

Docenić przyrodę - nowa wystawa w Bibliotece UWM

W Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przez najbliższy miesiąc oglądać można wystawę "Docenić przyrodę". To zbiór fotografii członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Opowiedział nam o nim Tomasz Bałdyga.

Fotografie członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego to efekt zachwytu nad poszczególnymi elementami przyrody - tej ożywionej, jak i nieożywionej. Zwierzętami, roślinami, krajobrazem. „Docenić przyrodę” - taki tytuł nosi ich kolejna wystawa, która jest formą wyrażenia podziwu dla piękna i respektu dla niezbadanych jeszcze tajemnic otaczającego nas środowiska.

"Wystawa gromadzi prace wszystkich naszych członków. Każdy ma okazję zaprezentować tutaj swoją twórczość - w formie jednego wydruku. Przekrój tematyczny jest bardzo szeroki. Każdy zajmuje się nieco inną dziedziną fotografii - od fotografii makro aż do krajobrazu" - tłumaczy jeden z autorów, Tomasz Bałdyga. "Są tu fotografie ptaków, ssaków, roślin. Wystawa jest bardzo kolorowa i przekrojowa. To prace z wielu lat. Każdy starał się pokazać siebie z jak najlepszej strony."

Z Tomaszem Bałdygą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Wystawę "Docenić przyrodę" oglądać można codziennie w antresoli Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: