Aktualności
31.05.2022

Studiuj doradztwo podatkowe na UWM!

W ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2022/2023 znalazło się 75 kierunków studiów. A wśród nich trzy nowe propozycje. Wydział Prawa i Administracji uruchamia kształcenie z zakresu doradztwa podatkowego. "To kierunek przyszłościowy" - przekonuje prof. Bogumił Pahl.

 

"Doradztwo podatkowe jest kierunkiem, na który chętnie zgłaszają się studenci. Jest tylko kilka uczelni w Polsce, które prowadzą na nim kształcenie" - mówi prof. Bogumił Pahl, kierownik Katedry Prawa Finansowego i Prawa Podatkowego UWM. "Jest to kierunek przyszłościowy. Na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na doradców podatkowych. Po studiach istnieje możliwość prowadzenia własnej kancelarii podatkowej. Absolwenci mogą też znaleźć zatrudnienie w organach administracji skarbowej, organach podatkowych, w sektorze prywatnym, w biurach rachunkowych."

Kto odnajdzie się na tym kierunku kształcenia? "Tak naprawdę są to studia dla każdego. Każdy absolwent szkoły średniej a także osoba, która chciałaby podjąć kolejny kierunek studiów, może rozpocząć tu kształcenie. To wszechstronny kierunek. Jak wiemy - na świecie są dwie rzeczy pewne: śmierć i podatki. Absolwenci tego kierunku na pewno znajdą pracę. A studenci nowego kierunku będą mieli bardzo dobre warunki - piękne sale dydaktyczne, pracownie komputerowe w nowym budynku Wydziału Prawa i Administracji."

Z prof. Bogumiłem Pahlem rozmawiała Wioletta Ustyjańczuk.

A do rozpoczęcia kształcenia na Wydziale Prawa i Administracji UWM zachęcają także obecni studenci.

Przypominamy, że internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2022/2023 na większości kierunków oferowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpocznie się już 7 czerwca i potrwa do 8 lipca. Zajrzyjcie na stronę: rekrutacja.uwm.edu.pl.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: