Aktualności
19.07.2022

Wiadomości Uniwersyteckie w nowej odsłonie

Nowa szata graficzna, nowe działy i specjalny temat każdego wydania - to pierwsze zmiany, które zostały już wprowadzone w wakacyjnym wydaniu Wiadomości Uniwersyteckich. W planach są kolejne. Na stanowisku redaktora naczelnego Lecha Kryszałowicza zastąpiła ostatnio Daria Bruszewska-Przytuła.

Lech Kryszałowicz kierował pracą redakcji Wiadomości Uniwersyteckich przez piętnaście lat. Jak sam przyznaje - pismo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie potrzebowało nowego spojrzenia. "Póki sił starcza, będę pisać. Dziennikarstwo to zawód, który lubię. Myślę, że po tych latach nadszedł czas na zmiany. Świat idzie do przodu i pewne zasoby się kończą i musi przyjść coś nowego. Myślę, że to był taki bardzo dobry moment na nowy impuls. I cieszę się, że Wiadomości Uniwersyteckie się zmieniają" - mówił w studiu Radia UWM FM były już redaktor naczelny, który nadal współpracuje z redakcją i wspiera swoją następczynię.

Daria Bruszewska-Przytuła na uczelni pracuje od roku. Wcześniej doświadczenie dziennikarskie zbierała m.in. w Gazecie Olsztyńskiej. Jest absolwentką filologii polskiej a także dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jej pracę na nowym stanowisku widać już w najnowszym wydaniu Wiadomości Uniwersyteckich. "Zaczynamy to wydanie nie tylko zmienioną okładką. Ale wprowadziliśmy też coś, co było dla mnie bardzo ważne - temat wydania. Chciałam, żebyśmy proponowali też coś premierowego. Mamy potrzebę kreowania pewnych trendów."

To nie jedyne zmiany w piśmie UWM. "Wprowadziliśmy też nową strukturę wewnątrz numeru. Mamy nowe działy, m.in. Ludzie UWM. To miejsce, w którym będziemy pokazywać ludzi związanych z Uniwersytetem - będziemy pytali o ich pasje, ale też chcemy chwalić się naszymi absolwentami. A poza tym dzielimy wiadomości z Uniwersytetu na te oficjalne i te z kampusu. Pokazujemy m.in. funkcjonowanie agend Akademickiego Centrum Kultury czy wszelkich inicjatyw studenckich."

Z Darią Bruszewską-Przytułą i Lechem Kryszałowiczem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A jeśli chcecie zapoznać się z najnowszym numerem Wiadomości Uniwersyteckich - polecamy e-wydanie dostępne na stronie uczelni. Wersję papierową znajdziecie w budynkach uczelni a niebawem także... w przestrzeni miejskiej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: