Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • UWM gra z WOŚP! Do końca świata i jeden dzień dłużej...

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ponownie włącza się w wydarzenia olsztyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarówno studenci, jak i naukowcy będą kwestować, morsować i pojawiać się na scenach w kilku punktach stolicy regionu. Także w Kortowie!

 • Dr inż. Sara Dzik - Belfrem UWM 2022 roku!

  Dr inż. Sara Dzik z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt zdobyła główną nagrodę plebiscytu Belfer UWM 2022. Drugie miejsce w finałowym głosowaniu zajęła prof. Beata Wysok z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej a trzecie - dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

 • Rekrutacja śródroczna na UWM - studiuj w Kortowie!

  30 stycznia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpocznie się rekrutacja śródroczna. Absolwenci studiów inżynierskich pierwszego stopnia mają do wyboru 23 kierunki kształcenia na studiach stacjonarnych oraz 5 na studiach niestacjonarnych. Uczelnia przygotowała już także ofertę na rok akademicki 2023/2024.

 • VII Ogólnopolski Konkurs na Najtrudniejszą Lingwołamkę i Skrętacz Języka

  Katedra Języka Polskiego wraz z Pracownią Logopedyczną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają uczniów szkół średnich oraz studentów do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie na Najtrudniejszą Lingwołamkę i Skrętacz Języka. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 marca.

 • Wokalistki ZPiT "Kortowo" w kolejnym etapie Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

  W Mrągowie odbyły się lokalne przesłuchania ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się wokalistki Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" - Zuzanna Wołk, Karolina Jarmulska i Urszula Giers. Zdobyły główne nagrody w swoich kategoriach i awansowały do...

 • Igo zaśpiewa na 62. Kortowiadzie

  Organizatorzy juwenaliów UWM tradycyjnie we wtorek zdradzili, kto dołączy do składu imprezy zaplanowanej w dniach 24-27 maja na plaży nad Jeziorem Kortowskim. Kolejną gwiazdą 62. Kortowiady jest Igo. Wystąpi na głównej scenie obok m.in. Pezeta, bryskiej, Gibbsa, Okiego oraz Michała Szczygła.

 • W Kortowie o rynku pracy dla leśnika

  "Rynek pracy dla leśnika" - to hasło konferencji naukowej zorganizowanej w dniach 20-21 stycznia przez Koło Naukowe Leśników z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie. Studenci mogli spotkać się w Kortowie ze swoimi przyszłymi pracodawcami i poznać możliwości rozwoju kariery zawodowej.

 • Za nami ostatnie zimowe spotkanie Biblioteki Podróżnika

  Zakończył się kolejny sezon cyklu Biblioteka Podróżnika. Podczas sześciu spotkań w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (od listopada do stycznia) o swoich podróżach opowiadali głównie pracownicy uczelni. Pierwszym i ostatnim był dr inż. Mariusz Antolak.

 • Czekamy na galę plebiscytu Belfer UWM 2022!

  Już 25 stycznia poznamy najpopularniejszego nauczyciela akademickiego 2022 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Głosowanie w finałowym etapie plebiscytu Belfer UWM zakończyło się w środę. A szansę na tytuł ma 16 przedstawicieli każdego z wydziałów uczelni.

 • Styczniowe "Czwartki z Humanistyką"

  Za nami kolejne "Czwartki z Humanistyką". 19 stycznia na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie uczniowie szkół średnich z regionu mogli m.in. poznać język filmu i serialu oraz zasady tworzenia podcastów i ich promowania w mediach społecznościowych. Posłuchajcie naszej relacji!

 • Różowy tydzień - IFMSA-Poland z myślą o kobietach

  Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci Collegium Medicum UWM w Olsztynie działający w międzynarodowym stowarzyszeniu IFMSA-Poland prowadzą akcję informacyjną pod hasłem "Pink Lips". W stolicy regionu na różowo podświetlony został m.in. ratusz miejski.

 • Polska poezja XX i XXI wieku - ósma edycja konkursu recytatorskiego na UWM

  Katedra Literatury Polskiej UWM w Olsztynie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w ósmej edycji konkursu recytatorskiego "Polska poezja XX i XXI wieku". Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 lutego. Szczegóły zdradziła nam prof. Joanna Chłosta-Zielonka.

 • Poznaj nowoczesne technologie z WNT!

  "Poznaj nowoczesne technologie z WNT!" - tym hasłem studenci i pracownicy Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszali w środę 18 stycznia do swoich laboratoriów i sal wykładowych uczniów szkół średnich oraz studentów innych wydziałów.

 • Warmia i Mazury inaugurują Rok Kopernika

  W sobotę 21 stycznia Warmia i Mazury oficjalnie rozpoczną świętowanie Roku Mikołaja Kopernika. Region, z którym wybitny astronom związał swoje losy na ponad 40 lat, chce godnie upamiętnić jego dziedzictwo. Swoje plany ma także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

 • Poznaj nowoczesne technologie z Wydziałem Nauk Technicznych UWM!

  Chcecie poznać nowoczesne technologie i dowiedzieć się, czym zajmują się w specjalistycznych laboratoriach naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie? Zajrzyjcie w środę 18 stycznia między 9:00 a 13:00 na Wydział Nauk Technicznych!

 • Pezet kolejną gwiazdą Kortowiady 2023!

  Do składu 62. Kortowiady dołączył właśnie Pezet! Znamy już zatem 5 z 15 gwiazd tegorocznej edycji juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W dniach 25-27 maja na plaży nad Jeziorem Kortowskim wystąpią także: bryska, Gibbs, Oki oraz Michał Szczygieł.

 • Konkurs Literacki O Trzcinę Kortowa - XII edycja

  Instytut Literaturoznawstwa UWM w Olsztynie zaprasza uczniów szkół średnich z regionu oraz studentów do udziału w dwunastej edycji Konkursu Literackiego o Trzcinę Kortowa. Wiersze nadsyłać można do 3 lutego. A laureatów poznamy podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

 • Olsztyn Żegluje - nowy cykl spotkań w Kortowie

  "Olsztyn Żegluje - również zimą" - to nowy cykl spotkań, na które do Kortowa zaprasza Yacht Klub Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jego pierwszym gościem był kapitan Tomasz Cichocki - utytułowany żeglarz, który opłynął samotnie kulę ziemską w ciągu 312 dni.

 • Dr Andrzej Gawliński - finalista plebiscytu Belfer UWM 2022

  Choć na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie pracuje od niedawna, studenci Wydziału Prawa i Administracji już drugi raz nominowali go do finału plebiscytu Belfer UWM 2022. "Wciąż zastanawiam się dlaczego?" - mówi dr Andrzej Gawliński. I dodaje, że to najmilsza część pracy nauczyciela akademickiego.

 • Dr Adam Rosiński - finalista plebiscytu Belfer UWM 2022

  Dr Adam Rosiński pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od sześciu lat. Ze studentami spotyka się głównie w studiu nagrań. Uczy produkcji muzycznej i realizacji dźwięku. Jak zareagował na nominację do finału plebiscytu Belfer UWM 2022? Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: