Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Zakończyliśmy jesienne przesłuchania do Radia UWM FM

  Interesuje ich życie studenckie, kultura, muzyka czy świat gier komputerowych. Niektórzy mają już gotowe pomysły na audycje. Inni chcą po prostu nauczyć się podstaw pracy dziennikarza radiowego. Dlaczego zdecydowali się pojawić na jesiennych przesłuchaniach w Radiu UWM FM? Posłuchajcie!

 • Nowa taneczna grupa na UWM

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie powstaje Uniwersytecki Zespół Tańców Współczesnych "mirg". Jego założycielem jest Mikita Karpau - student pierwszego roku prawa, który do Polski przyjechał z Białorusi. I chce dzielić się teraz swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją z innymi.

 • Grafika Litewska w kortowskiej Starej Kotłowni

  W kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można prace prof. Rolandasa Rimkūnasa oraz prof. Evaldasa Mikalauskisa z Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Grafika Litewska" odbył się 20 października.

 • Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie zaprasza na casting!

  Tańczysz, śpiewasz, dobrze czujesz się na scenie? Może to właśnie na Ciebie czeka Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie? Przekonaj się! Przyjdź na casting 27 lub 28 października o 16:00. Na czym dokładnie polegają przesłuchania? O to zapytaliśmy prof. Grzegorza Lewandowskiego.

 • UWM dla jutra... i zrównoważonego rozwoju

  "UWM dla jutra" - to hasło jam'u projektowego, który już 17 listopada odbędzie się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Do udziału w nim uczelnia zaprasza swoich studentów, pracowników a także uczniów XII Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów.

 • Studenckie Forum BCC rekrutuje w Olsztynie

  Szukasz pomysłu na siebie? Chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie w takich obszarach jak zarządzanie, pozyskiwanie sponsorów czy marketing? Dołącz do Studenckiego Forum Business Centre Club, które działa także na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Rekrutacja trwa do końca października.

 • Na UWM trwa zbiórka dla Schroniska w Tomarynach

  Pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tradycyjnie już jesienią organizują zbiórkę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Potrzebna jest przede wszystkim mokra karma, ale też koce, kołdry i wszystko, co pomoże czworonogom bezpiecznie przeżyć zimę. 1810 Maciej Rynarzewski...

 • UWM na Ogólnopolskim Forum Kultury Studenckiej

  20 października w Lublinie rozpocznie się Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. To wydarzenie ma połączyć środowisko akademickie i młodych ludzi tworzących kulturę w poszczególnych uczelniach. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie reprezentować będzie tam aż pięć grup działających w Akademickim Centrum...

 • Czy studenci obawiają się powrotu do zdalnego kształcenia?

  Za nami już drugi tydzień zajęć nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jak po powrocie na uczelnię czują się studenci? Czy obawiają się, że znów będą musieli uczestniczyć w zajęciach wyłącznie zdalnie? Posłuchajcie!

 • Urząd Marszałkowski wspiera Akademię Biznesu UWM

  Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego kolejny raz wspiera Akademię Biznesu UWM. Czwarta edycja międzywydziałowej szkoły przedsiębiorczości została dofinansowana kwotą 300 tysięcy złotych. Umowę w tej sprawie podpisano 14 października.

 • Jubileuszowa wystawa grupy A*R*T*

  Już od 10 lat przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie działa Artystyczna Rezerwa Twórcza - czyli grupa byłych i obecnych pracowników oraz absolwentów uczelni, która spotyka się i wspiera w amatorskich artystycznych działaniach. Z okazji jubileuszu prezentuje wystawę: "10 lat tworzenia piękna".

 • Startuje Kortowski Adapter

  Kortowski Adapter to cykl spotkań i warsztatów integracyjno-adaptacyjnych dla wszystkich studentów i studentek Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od października do grudnia zaprasza na nie działające na uczelni Uniwersyteckie Centrum Wsparcia.

 • UWM świętował Dzień Edukacji Narodowej

  "Uczony jest dziś wzorem, który poprzez tolerancję i dialog, wierność wartościom takim, jak godność ludzka i prawa człowieka kreuje szacunek innych dla wielości i zróżnicowania kultur" - mówił w swoim wystąpieniu w Dniu Edukacji Narodowej Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Johann Gottfried Herder z Morąga w Prusach Wschodnich

  Instytut Historii oraz Katedra Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych UWM w Olsztynie zapraszają do obejrzenia wystawy: „Johann Gottfried Herder z Morąga w Prusach Wschodnich. Życie – dzieło – znaczenie”. Ekspozycja prezentowana jest w foyer auli teatralnej Wydziału Humanistycznego.

 • Finansowe wsparcia dla studentów z Warmii i Mazur

  Studenci z Warmii i Mazur mogą kolejny raz starać się o „Stypendium naukowe im. Marka Baumana” oraz „Stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Wnioski w tym roku przyjmowane są do 23 października. Co trzeba zrobić, by otrzymać finansowe wsparcie?

 • Kolejni studenci z Lwowskiej Politechniki rozpoczynają studia na UWM

  Czworo studentów Uniwersytetu Narodowego „Lwowska Politechnika” przyjechało w tym roku do Olsztyna, by w ramach realizowanej od lat współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim studiować politologię na Wydziale Nauk Społecznych. Na początek zdali egzamin z języka polskiego.

 • UWM z Polską Nagrodą Innowacyjności

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2020/2021. Doceniono działania uczelni związane z wprowadzeniem na rynek innowacyjnych rozwiązań i dobrą współpracę z otoczeniem gospodarczym. Wyróżnienie odebrał prof. Jerzy Jaroszewski.

 • Dzień Edukacji Narodowej na UWM

  Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w czwartek 14 października o 12:00 na uroczyste posiedzenie Senatu Akademickiego w Dniu Edukacji Narodowej. Wydarzenie połączone będzie z promocjami doktorów i doktorów habilitowanych.

 • Trwa rekrutacja do Akademii Biznesu UWM

  Akademia Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wraca po rocznej przerwie i zaprasza w swoje szeregi studentów oraz doktorantów. Rekrutacja trwa do 17 października. A szczegóły zdradził nam dyrektor tej międzywydziałowej szkoły przedsiębiorczości - prof. Bogdan Włodarczyk.

 • Naborowa zbiórka Harcerskiego Kręgu Akademickiego w Kortowie

  Harcerski Krąg Akademicki "Iuvenis" zaprasza na pierwszą w tym roku akademickim zbiórkę naborową. Do grupy działającej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie mogą dołączyć zarówno ci, którzy już wcześniej mieli kontakt z harcerstwem, jak i osoby, które chcą zrobić ten pierwszy krok.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: