Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • ELSA Olsztyn zaprasza na Dni Adaptacyjne

  ELSA Olsztyn jest jedną z najmłodszych grup lokalnych działających w Polsce. Ale ma już na swoim koncie organizację wielu wydarzeń, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji. Początek roku akademickiego to najlepszy czas, by dołączyć do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa.

 • Jak rozwijają się miasta? - debata na UWM

  "Walka o przestrzeń. Krajobrazowe, społeczne i kulturowe aspekty zrównoważonego rozwoju miast" - to hasło ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w dniach 18-19 października na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przez Katedrę Nauk o Rodzinie Wydziału Teologii.

 • Akademicka Orkiestra Dęta UWM wróciła z Hiszpanii

  Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wróciła ze swojego pierwszego zagranicznego festiwalu. Grupa przez ponad tydzień przebywała w hiszpańskim Malgrat de Mar. Studenci mieli także okazję zobaczyć Paryż. O wyjeździe opowiedziały nam: Ewa Kokoszko i Weronika Warszyńska.

 • Radiowe Koło Naukowe Eter z wizytą w Warszawie

  Studenci i wykładowcy z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie uczestniczyli w Ogólnopolskim Seminarium Reportażystów Radiowych w Warszawie. Kilkuosobowa grupa związana z Radiowym Kołem Naukowym "Eter" wybrała się do stolicy 14 października.

 • Kormoran Kortowiady 2019 - ruszyło ponowne głosowanie

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jeszcze raz wybiorą najlepszy koncert tegorocznych jubileuszowych 60. juwenaliów. Ruszyło ponowne głosowanie w plebiscycie Kormoran Kortowiady 2019. Kto wystąpi w Kortowie za rok i zgarnie statuetkę? Zdecydujcie!

 • Tańcz, graj i śpiewaj w zespole Kortowo!

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" w przyszłym roku będzie świętował swoje 50-lecie. Grupa ma na koncie setki koncertów w kraju i za granicą. Jeśli chcesz stać się częścią tej pięknej historii i rozwijać swój talent - dołącz do niej już teraz! Jesienny nabór zaplanowano 22 października.

 • Problem z parkowaniem w Kortowie?

  Do tego tematu wracamy na antenie Radia UWM FM często. I musimy przyznać, że rokrocznie problem z parkowaniem w niedozwolonych miejscach jest coraz większy. Samochodów przybywa, choć Kortowo jest dobrze skomunikowane z innymi częściami Olsztyna. A auta utrudniają poruszanie się po miasteczku.

 • Akademickie Centrum Kultury UWM zaprasza do współpracy

  "Studencie! Pokaż swój talent!" - tym hasłem Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w tym roku do współpracy z jedną z kilkunastu grup działających w Kortowie. Dlaczego warto do nich dołączyć? Posłuchajcie!

 • Dołącz do Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka!

  Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza 22 i 23 października na jesienny nabór. Grupą od kilku miesięcy kieruje prof. Katarzyna Bojaruniec z Wydziału Sztuki UWM. Jak można do niej dołączyć i dlaczego warto to zrobić? Posłuchajcie!

 • Dziewiąta wystawa prac grupy A.R.T.

  Artyści amatorzy związani z działającą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie grupą A.R.T. (Artystyczna Rezerwa Twórcza) kolejny raz zaprezentowali swoje prace. Będzie można je oglądać do 20 grudnia w galerii wystawienniczej na I piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej.

 • O emigracji rosyjskiej w Polsce już po raz piąty na UWM

  Instytut Słowiańszczyzny Wschodniej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już po raz piąty zaprosił naukowców z kraju i zagranicy do udziału w międzynarodowej konferencji z cyklu „Luminarze Rosyjskiej Emigracji”. W tym roku do Kortowa przyjechali badacze z Rosji, Francji, Austrii i Włoch.

 • Pracownicy UWM wyróżnieni w Dniu Edukacji Narodowej

  14 października, czyli w Dniu Edukacji Narodowej, nauczyciele akademiccy i zasłużeni pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odebrali odznaczenia państwowe oraz okolicznościowe statuetki wieńczące jubileusz XX-lecia uczelni. Uroczystość odbyła się na Wydziale Humanistycznym.

 • Projektowali, by zmienić nasze podejście do transplantacji

  Przez trzy dni na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury ponad trzydzieści osób pracowało nad rozwiązaniami, które mogą zmienić nasze podejście do transplantacji. Sprawdziliśmy jakie wnioski przyniosło spotkanie podczas pierwszego...

 • Projektują dla transplantologii!

  Na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie rozpoczęły się warsztaty projektowe Transplant JAM. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania - 11, 12 i 13 października nasze miasto zaleje fala dobrych pomysłów, które mają ułatwić podjęcie decyzji o byciu dawcą organów do przeszczepu.

 • Życie prywatne Polaków w XIX wieku

  10 października na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się VII sesja naukowa "Życie prywatne Polaków w XIX wieku. Kariera w optyce prywatności". W tegorocznej edycji udział wzięli wybitni specjaliści z całej Polski.

 • Dołącz do ESN Olsztyn

  Chcesz przeżyć coś wyjątkowego? Masz mnóstwo motywacji, pomysłów i energii do działania i nie wiesz jak je wykorzystać? Chciałbyś poznać nowych przyjaciół z całego świata? A może właśnie wróciłeś z Erasmusa i czujesz niedosyt? ESN Olsztyn to właśnie miejsce dla Ciebie!

 • Środowisko a zdrowie i życie człowieka

  Pod patronatem Ministra Środowiska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowa „Wpływ środowiska na życie i zdrowie człowieka”. Z tej okazji do Kortowa przyjechali naukowcy z Białorusi, Litwy, Rosji, Słowacji, Szwecji, Rumunii, Ukrainy i Węgier.

 • Miasto - wieś. Relacje zrównoważonego rozwoju

  "Miasto - wieś. Relacje zrównoważonego rozwoju" - to hasło konferencji, której gospodarzem był Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To jedno z wielu spotkań będących wprowadzeniem do Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości: Open Eyes Economy Summit.

 • Konkurs na nazwę Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza studentów, doktorantów i pracowników uczelni do udziału w konkursie na nazwę powstającego w Kortowie Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji. Propozycje zgłaszać można do końca października.

 • Jak zmienia się prawo zamówień publicznych?

  Praktycy i naukowcy spotkali się w Kortowie, by przed dwa dni debatować o zmianach w prawie zamówień publicznych. "Dziś i jutro zamówień publicznych" - to hasło XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, której gospodarzem był Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: