Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Dzień z Ekonomią na UWM

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza obecnych oraz przyszłych studentów na kolejny Dzień z Ekonomią. W najbliższą środę 21 kwietnia zaplanowano specjalne prelekcje i spotkania - oczywiście w formie online. Naszym gościem był dr Marek Siemiński.

 • Magda potrzebuje naszej pomocy!

  Magda Wentowska jest studentką pierwszego roku studiów drugiego stopnia kierunku analiza i kreowanie trendów na UWM w Olsztynie. Od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Przez problemy zdrowotne musiała niestety przerwać naukę. Ale nie poddaje się i walczy.

 • Spotkania z bliskim i dalekim Wszechświatem - Kosmiczne Masery

  Za nami kolejny wykład cyklu "Spotkania z bliskim i dalekim Wszechświatem". Mgr Mateusz Olech z Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opowiadał o kosmicznych maserach. Zapraszamy do wysłuchania prelekcji online.

 • VII Konkurs Recytatorski dla studentów UWM w Olsztynie

  Do 15 maja przyjmowane są zgłoszenia w VII edycji Konkursu Recytatorskiego dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zwykle odbywał się na Wydziale Humanistycznym. Niestety w tym roku - przez ograniczenia związane z epidemią - organizowany jest w formie zdalnej.

 • II Dni Świadomości Żywieniowej na UWM

  Studenckie Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej oraz Wydział Nauki o Żywności UWM w Olsztynie zapraszają na II Dni Świadomości Żywieniowej. Specjalne prelekcje online przygotowali wykładowcy i studenci z kilku jednostek naukowych naszej uczelni. A wszystko w dniach 18-25 kwietnia.

 • Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

  Kolejne spotkanie Akademii Ciekawości UWM poświęcono prawidłowemu odżywianiu oraz dbaniu o własny organizm w czasie pandemii. Wiktoria Hrebelska - dietetyczka sportowa, kliniczna, a także fizjoterapeutka - opowiadała o tym, jak dbać o siebie w tych trudnych miesiącach.

 • Kortowo pamięta o ofiarach katyńskich

  13 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tradycyjnie już z tej okazji przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zebrali się przy pamiątkowym głazie w Alei Ofiar Katyńskich w Kortowie, by złożyć hołd pomordowanym w 1940 roku.

 • Tydzień Otwartych Drzwi Lingwistyki w Biznesie

  Od 12 do 16 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa Tydzień Otwartych Drzwi Lingwistyki w Biznesie. Wykładowcy zapraszają wszystkich zainteresowanych tym kierunkiem studiów na spotkania online. Odbywać będą się one codziennie. Naszym gościem była dr Barbara Kozak.

 • Niebawem rozpocznie się rekrutacja na studia na UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przedstawił harmonogram rekrutacji na studia w roku akademickim 2021/2022. System Internetowej Rejestracji Kandydatów będzie aktywny od 22 kwietnia do 8 lipca. Uczelnia przygotowała w tym roku 74 kierunki kształcenia.

 • Zajęcia na UWM ponownie zawieszone

  W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedłużył do 25 kwietnia okres zawieszenia zajęć dydaktycznych zaplanowanych do realizacji w siedzibie uczelni. Zawieszenie nie dotyczy jedynie Collegium Medicum oraz Wydziału Sztuki.

 • Na UWM ruszyły szkolenia pracowników służby medycznej

  W Centrum Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczął się cykl szkoleń skierowanych do pracowników służby medycznej, którzy chcą włączyć się w pomoc w realizowaniu Narodowego Programu Szczepień.

 • Kortowskie Targi 2021

  Działający w strukturach Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia UWM w Olsztynie Ośrodek Kariery zaprasza w dniach 19-23 kwietnia do udziału w Kortowskich Targach Pracy/Staży/Praktyk/Wolontariatu. Kandydaci, studenci oraz absolwenci uczelni będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

 • ABC wsparcia osób studiujących, w spektrum autyzmu - szkolenie na UWM

  Ośrodek ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie zaprasza wszystkich pracowników uczelni do udziału w szkoleniu realizowanym w ramach kwietniowych obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu na UWM.

 • Efektywność ekonomiczna klubów piłkarskiej Ekstraklasy - publikacja naukowców z UWM

  "Efektywność ekonomiczna klubów piłkarskiej Ekstraklasy" - to tytuł publikacji, która ukazała się niedawno w Wydawnictwie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Redaktorem książki jest dr Artur Wyszyński z Katedry Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM.

 • Pierwsi studenci mogą wrócić do Kortowa jeszcze w kwietniu

  Kiedy studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą mogli wrócić na uczelnię? Pierwsi - prawdopodobnie jeszcze w kwietniu. Ale większość zajęć do końca roku akademickiego 2020/2021 realizowana będzie nadal zdalnie. O szczegóły zapytaliśmy Prorektora ds. kształcenia prof. Pawła Wysockiego.

 • Laboratorium Kryminalistyczne UWM otrzyma nowoczesny sprzęt

  Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie otrzymał 600 tysięcy złotych na zakup nowoczesnej aparatury badawczej. Dzięki tym środkom rozbudowana zostanie pracownia „Laboratorium Kryminalistyczne”, której kierownikiem jest prof. Denis Sołodov.

 • Rada Uczelni o Statucie UWM oraz powrocie studentów

  Podczas marcowego posiedzenia Rady Uczelni jej członkowie zapoznali się z procedurą powrotu studentów na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Zakłada ona, że żacy z ostatnich lat mogą wrócić do zajęć stacjonarnych już w maju. Szczegóły zdradził nam prof. Marek Chmaj.

 • Głośno o Kapsule Nowego Życia z UWM

  Izabela Świca, Hubert Kowalski i Maciej Piejdak - absolwenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - stworzyli "Kapsułę Nowego Życia". O ich badaniach zrobiło się ostatnio głośno w całym kraju. A wszystko dlatego, że ich efekty mogą pomóc zamienić pustynie w pola uprawne, a także... hodować...

 • Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu na UWM

  Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Specjalne wydarzenia z tej okazji przygotowali pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Także na antenie Radia UWM FM będziemy rozmawiać o wielowymiarowości autyzmu i działaniach podejmowanych na uczelni.

 • Studenci UWM pomogą w szpitalach covidowych na Warmii i Mazurach

  26 studentów kierunku lekarskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zgłosiło się do pracy w oddziałach covidowych szpitali w naszym regionie. Odpowiedzieli tym samym na apel Ministra Zdrowia. Rozmawialiśmy z jednym z nich. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: