Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • UWM opublikował Agendę Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie opublikował we wrześniu Agendę Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku. Dokument przedstawia konkretne plany działań dla społeczności akademickiej, otoczenia społeczno-gospodarczego i przyszłych pokoleń.

 • Wende? Wenden! - germaniści spotkali się na UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie był gospodarzem 6. Międzynarodowego Kongresu Środkowoeuropejskiego Związku Germanistów. Wydarzenie - którego hasło przewodnie to "Wende? Wenden!" - w dniach 22-24 września zorganizowały: Katedra Języka Niemieckiego oraz Katedra Literatury i Kultury Krajów...

 • W jakich sprawach można zgłosić się do Rzecznika ds. Równości Szans UWM?

  Od ponad dwóch lat studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogą korzystać ze wsparcia Rzecznika ds. Równości Szans. Funkcję tę pełni Mateusz Dampc. Kto i w jakich sprawach może się do niego zwracać? Co dobrego już udało się zrobić na uczelni? Posłuchajcie!

 • V Dni Świadomości Żywieniowej

  Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w V Dniach Świadomości Żywieniowej. Wydarzenie zaplanowano w dniach 14-16 października (w formie zdalnej). Zgłoszenia przyjmowane są do 10 października.

 • 20. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki już za nami

  Jakie były 20. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki? Jak zapewnia Mateusz Pikuliński kierujący Kortosferą - bardzo udane. 21, 22 i 23 września Kortowo odwiedziło blisko 20 tysięcy osób. A organizatorzy przygotowali dla nich prawie 400 warsztatów, wykładów i zajęć. Festiwal zamknęła jubileuszowa gala.

 • Brazylia ciepło przyjęła ZPiT "Kortowo"

  Zachwyceni gościnnością mieszkańców Brazylii wrócili ze swojej tegorocznej wakacyjnej wyprawy studenci z Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo". Przywieźli z sobą wiele wspomnień i... nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego. O czym opowiedziała nam Alicja Baran.

 • UWM dla zrównoważonego rozwoju

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie włączył się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Uczelniane Centrum Badań i Projektów przeprowadziło dwa szkolenia: dla przedsiębiorców (z ekologicznego projektowania opakowań) oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych (zajęcia edukacyjne pod hasłem...

 • Bezcenna wiedza na wyciągnięcie ręki... w Kortowie!

  Za nami kolejne wydarzenia 20. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. W programie festiwalu znalazło się w tym roku blisko 400 zajęć, warsztatów i wykładów. W czwartek rozmawialiśmy m.in. z Anną Urbańską, Pawłem Jarząbkiem i naukowcami z UWM. Odwiedziliśmy także Mobilne Centrum Edukacyjne.

 • Udana rekrutacja na UWM. Nowi studenci już poznają Kortowo

  Około 15,5 tysiąca osób wyraziło w tym roku chęć rozpoczęcia lub kontynuowania nauki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Uczelnia kończy właśnie dodatkową rekrutację. Podczas Adapciaka - czyli obozu adaptacyjnego dla tegorocznych "pierwszaków" - z przyszłymi studentami spotkał się prof....

 • Rozpoczęły się 20. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpoczęły się 20. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Już pierwszego dnia tegorocznej edycji festiwalu w Kortowie spotkać można było setki młodych ludzi. Do piątku czeka na nich blisko 400 propozycji zajęć, warsztatów i wykładów. 2109 Mateusz Pikuliński 1 W przygotowanie...

 • Kloszart zaprasza na Maraton Teatralny i nabór

  Nowy rok akademicki Kloszart przywita podczas Maratonu Teatralnego. 14, 15 i 16 października na Wydziale Humanistycznym UWM będzie można obejrzeć trzy sztuki: "Kandydatki na żonę", "Winda" oraz "Nie odbieraj!". A już 30 września odbędzie się nabór do grupy. O czym opowiedziała nam...

 • Rozpoczął się Adapciak

  W Kortowie rozpoczął się Adapciak, czyli obóz adaptacyjny dla osób, które w październiku rozpoczną studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przez cztery dni będą poznawać miasteczko akademickie, uczelnię oraz integrować się podczas imprez tematycznych.

 • Matematycy z całego świata przyjechali do Kortowa

  W Olsztynie rozpoczęła się VIII Międzynarodowa Konferencja Matematyczno-Informatyczna "Congressio-Mathematica". Bierze w niej udział ponad stu naukowców z kilku kontynentów. Organizatorem wydarzenia jest Katedra Analizy Zespolonej Wydziału Matematyki i Informatyki UWM.

 • UWM w Olsztynie i Hochschule Offenburg rozwijają współpracę

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Hochschule Offenburg chcą zrobić kolejny krok dotyczący współpracy dydaktycznej oraz naukowej. O wizycie w partnerskiej uczelni opowiedział nam prof. Jerzy Przyborowski. "Była bardzo przyjazna, efektywna i owocna" - przyznaje Rektor UWM.

 • Olsztyński Salon Maturzystów wrócił do Kortowa

  Za nami Olsztyński Salon Maturzystów. 16 września w Kortowie pojawiło się wielu uczniów szkół średnich. W Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego mogli zapoznać się m.in. z ofertą kształcenia kilku uczelni i zasadami rekrutacji na rok akademicki 2023/2024.

 • Za nami 51. MSKN

  "Seminarium innowacyjnych rozwiązań w dobie pandemii" - to hasło 51. Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych. W wydarzeniu organizowanym w tym roku ponownie w formie zdalnej uczestniczyło 230 studentów i doktorantów z UWM oraz innych polskich i zagranicznych uczelni.

 • Nie powinniśmy pozostawać obojętni!

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz upamiętnił ofiary napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku. W piątek przy pamiątkowym głazie w Alei Ofiar Katyńskich na Górce Kortowskiej przedstawiciele uczelni złożyli wieńce i zapalili znicze.

 • XXVI Zjazd Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego

  W Kortowie zakończył się XXVI Zjazd Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego. Konferencja miała charakter międzynarodowy. Obrady odbywały się od 12 do 15 września w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Posłuchajcie naszej relacji!

 • Co po Elżbiecie II?

  8 września zmarła królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - Elżbieta II. Jak można podsumować 70 lat jej panowania na brytyjskim tronie? Jakim królem będzie jej syn - Karol III? M.in. o to zapytaliśmy dra Mateusza Bogdanowicza z Katedry Literatur i Kultur Anglojęzycznych UWM w Olsztynie.

 • 51. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych na UWM

  Przed nami 51. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wydarzenie zaplanowano w dniach 15-16 września w formie zdalnej - pod hasłem: "Seminarium innowacyjnych rozwiązań w dobie pandemii. A wezmą w nim udział członkowie kół naukowych z polskich i zagranicznych...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: