Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Mgr Agnieszka Nowakowska - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Mgr Agnieszka Nowakowska pracuje w Katedrze Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji. Studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdecydowali, że to właśnie ona powalczy w tym roku o tytuł Belfra UWM. Jak zareagowała na to wyróżnienie?

 • Studentka UWM powalczy o tytuł Miss Polski

  Anita Sawicka pochodzi z Lidzbarka Warmińskiego. Ma 21 lat i jest studentką trzeciego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 17 stycznia powalczy o tytuł Miss Polski. Tuż przed finałem konkursu opowiedziała nam o swoich przygotowaniach.

 • Lek. wet. Ewa Kaczmar - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM 2020 reprezentuje lek. wet. Ewa Kaczmar. Choć na uczelni pracuje od niedawna, zdążyła już przekonać do siebie studentów. A Ci bardzo liczą, że ich przedstawicielka sięgnie po tytuł.

 • Studenci i pracownicy Collegium Medicum UWM szczepią się przeciw COVID-19

  Pierwsi pracownicy i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostali już zaszczepieni przeciw COVID-19. "Są to osoby, które uczestniczą w pracy oddziałów klinicznych" - tłumaczy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

 • Prof. Andrzej Gugołek - finalista plebiscytu Belfer UWM 2020

  Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM 2020 reprezentuje prof. dr hab. Andrzej Gugołek z Katedry Hodowli Zwierząt Futerkowych i Łowiectwa. Jak podkreśla - czuje, że jest dobrym wykładowcą. Ale takich na wydziale pracuje wielu.

 • Dr Maria Piechocka-Kłos - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Dr Maria Piechocka-Kłos wykłada na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie łacinę i język grecki. Studenci Wydziału Teologii nominowali ją do finału plebiscytu Belfer UWM 2020. A my sprawdziliśmy, jak zareagowała na to wyróżnienie i jakimi zasadami kieruje się w pracy nauczyciela akademickiego.

 • Dr hab. Monika Kotowska - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do finału plebiscytu Belfer UWM 2020 nominowali dr hab. Monikę Kotowską z Katedry Kryminologii i Kryminalistyki. O swoich naukowych zainteresowaniach, pasjach i reakcji na to wyróżnienie opowiedziała naszemu reporterowi.

 • Jak nie dać się pandemii? Podpowiada Akademia Ciekawości UWM

  Już niemal od roku mierzymy się z pandemia wirusa SARS-CoV-2. Dla wielu z nas oznacza to zmianę trybu życia i ograniczenie codziennych kontaktów społecznych. Niestety coraz więcej osób skarży się na zmęczenie, wypalenie zawodowe, bezsilność i samotność. Co powinniśmy zrobić, aby zadbać o własną energię?

 • Uniwersyteckie Pogotowie Językowe pomaga od ponad trzech lat

  Eksperci z Katedry Języka Polskiego Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od trzech lat odpowiadają na pytania internautów dotyczące poprawności językowej. O działalności Uniwersyteckiego Pogotowia Językowego opowiedziała nam prof. Mariola Wołk.

 • Prof. Agnieszka Kosewska - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Wydział Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM 2020 reprezentuje prof. Agnieszka Kosewska. Ze studentami spotyka się nie tylko na zajęciach. Jest także opiekunką Koła Naukowego "Pasikonik" i tam dzieli się z nimi swoją naukową pasją.

 • Na UWM obradowała Uniwersytecka Rada Doskonałości Naukowej

  Pierwsze tegoroczne spotkanie Uniwersyteckiej Rady Doskonałości Naukowej poświęcone było niemal w całości zbliżającej się ewaluacji dyscyplin naukowych. Szczegóły zdradziła nam prof. Nina Smolińska - kierująca pracą tego zespołu opiniodawczo-doradczego na UWM.

 • Prof. Renata Makarewicz - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Prof. Renata Makarewicz w finale plebiscytu Belfer UWM 2020 reprezentuje Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracuje w Katedrze Języka Polskiego (z pracownią logopedyczną). Kształci m.in. przyszłych logopedów. Jak przyjęła wyróżnienie od studentów? Posłuchajcie!

 • Finałowe głosowanie plebiscytu Belfer UWM 2020

  Od 13 do 20 stycznia studenci wybierać będą najpopularniejszego nauczyciela akademickiego 2020 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zwycięzcę piętnastej edycji plebiscytu Belfer UWM poznamy 27 stycznia podczas specjalnej gali online.

 • Dr hab. Beata Kurowicka - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM pierwszy raz reprezentować będzie dr hab. Beata Kurowicka. Jak przyjęła to wyróżnienie przyznane jej przez studentów? I czy liczy na sukces w ostatnim etapie głosowania? Posłuchajcie!

 • Noc Biologów na UWM - w tym roku online i nie tylko w styczniu

  Choć główne wydarzenia dziesiątej edycji Nocy Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaplanowano na 8 stycznia, z wielu propozycji programowych będzie można skorzystać także w kolejnych tygodniach. Naukowcy świetnie dostosowali się do nowej formy popularyzacji wiedzy.

 • Dr inż. Robert Szmit - finalista plebiscytu Belfer UWM 2020

  Znaleźć się w gronie najlepiej ocenianych wykładowców całej uczelni to spore wyróżnienie. Dr inż. Robert Szmit w tym roku doświadczył tego już... czwarty raz! Dwukrotnie do finału plebiscytu Belfer UWM wybierali go studenci Wydziału Nauk Technicznych oraz Wydziału Geoinżynierii UWM w Olsztynie.

 • Szczepienie to jedyna szansa na szybki i bezpieczny powrót do normalności

  Od końca grudnia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie odbywają się szczepienia przeciwko COVID-19. Etap 0 obejmuje m.in. pracowników i studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A kiedy szczepionkę otrzymają pozostali pracownicy uczelni?

 • Dr inż. Joanna Ciborska - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2020

  Studenci Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do finału plebiscytu Belfer UWM 2020 nominowali dr inż. Joannę Ciborską. To dla opiekunki Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej drugie tego typu wyróżnienie. O swoich wrażeniach opowiedziała w naszym studiu.

 • Już w piątek Noc Biologów - także na antenie Radia UWM FM

  To będzie już dziesiąta edycja Nocy Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Choć większość wydarzeń zaplanowano na 8 stycznia w formie online, w niektórych uczestniczyć będzie można dłużej. Relacje przez cały dzień na antenie Radia UWM FM!

 • Dr Paweł Drozda - finalista plebiscytu Belfer UWM 2020

  Dr Paweł Drozda po raz trzeci reprezentuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM. Ze studentami spotyka się nie tylko na zajęciach, ale także... w hali sportowej. Jest zawodnikiem trzecioligowej drużyny koszykarskiej AZS UWM Olsztyn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: