Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Trwa rekrutacja na UWM - wybierz Wydział Rolnictwa i Leśnictwa!

  Wydział Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza kandydatów na pięć kierunków studiów pierwszego stopnia. To: architektura krajobrazu, chemia, leśnictwo, ochrona środowiska oraz rolnictwo. O ich specyfice opowiedziała nam dr inż. Agnieszka Bęś.

 • Ceremonia Białego Fartucha - od 10 lat na UWM

  To wyjątkowe wydarzenie dla studentów kierunku lekarskiego. Ceremonia Białego Fartucha symbolizuje przejście od zajęć teoretycznych do klinicznych. Od 10 lat odbywa się na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kolejna miała miejsce w sobotę 12 czerwca.

 • Harcerski Krąg Akademicki "Iuvenis" zaprasza studentów UWM

  Harcerski Krąg Akademicki "Iuvenis" zrzesza harcerzy i instruktorów studiujących na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Choć powstał w 2014 roku, dopiero od niedawna działa oficjalnie w Kortowie. Przez kolejny rok funkcję przewodniczącego pełnić będzie Miłosz Pawlak.

 • UWM w Globalnym Rankingu Przedmiotów Akademickich

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zadebiutował w Globalnym Rankingu Przedmiotów Akademickich. To zestawienie przygotowywane przez Instytut Szkolnictwa Wyższego działający przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju. Doceniono w nim dwie dyscypliny z UWM - technologię żywności oraz nauki weterynaryjne.

 • Jak działa radioteleskop LOFAR?

  Podczas kolejnego "Spotkania z bliskim i dalekim Wszechświatem" mogliśmy wysłuchać wykładu dra Bartosza Dąbrowskiego. Naukowiec z Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opowiadał o radioteleskopie LOFAR.

 • Trwa rekrutacja na UWM - wybierz Wydział Sztuki!

  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - to dwa kierunki studiów na które w kolejnym roku akademickim zaprasza Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O ich specyfice opowiedział nam prof. Jan Połowianiuk.

 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - atrakcyjna i bogata oferta kształcenia

  "Zaryzykuję twierdzenie, że nasza oferta kształcenia jest najbogatsza w kraju" - mówi prof. Paweł Wysocki, Prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W tym roku uczelnia proponuje kandydatom na studia 74 kierunki a w ich obrębie ponad 260 zakresów kształcenia.

 • Trzy Główne Powody, by studiować na UWM?

  W jaki sposób Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie promuje swoją ofertę kształcenia? Przez obostrzenia związane z epidemią wirusa SARS-CoV-2 uczenia ponownie nie mogła zaprosić maturzystów na Dzień Otwarty. Dlatego jej działania skupiają się głównie na przestrzeni internetowej.

 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - uczelnia przyjazna studentom

  Dlaczego warto wybrać Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i właśnie na największej uczelni w tej części kraju rozpocząć studia już w październiku? "Tworzymy społeczność akademicką - wspólnotę myśli i działania. Wsłuchujemy się w głos studentów" - przekonuje prof. Sławomir Przybyliński.

 • Wybierz UWM - trwa rekrutacja na studia

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2021/2022. Uczelnia przygotowała 74 kierunki kształcenia. O czym należy pamiętać, chcąc rozpocząć naukę na UWM? Posłuchajcie!

 • UWM zbiera pomysły na nowe miejsca aktywności studenckiej i rekreacji

  Stworzenie strefy biwakowej, poszerzenie plaży kortowskiej a może budowa zjeżdżalni z górki kortowskiej? To tylko niektóre z pomysłów na nowe miejsca aktywności studenckiej i rekreacji w miasteczku akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kolejne zgłaszać można do końca czerwca.

 • W tym roku jeszcze hybrydowa. Ale za rok - Kortowiada wraca na górkę!

  Nieco ponad 200 studentów bawiło się w tym roku pod sceną podczas Kortowiady. Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowano hybrydowo. Koncerty transmitowane były w internecie. Ale już za rok... wszyscy liczą na powrót imprezy na Górkę Kortowską.

 • Smerfowisko, czyli Gargamel złapany!

  "Smerfowisko, czyli Gargamel złapany" - to tytuł premierowego musicalu przygotowanego przez Uniwersytecki Teatr Muzyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na możliwość spotkania z publicznością młodzi artyści czekali bardzo długo. 9 czerwca wystąpią w kortowskim Centrum Konferencyjnym.

 • Uniwersyteckie Centrum Wsparcia UWM - pomaga jeszcze skuteczniej

  Od kwietnia tego roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie działa Uniwersyteckie Centrum Wsparcia. W jego strukturach funkcjonują ogólnouczelniane jednostki zajmujące się pomocą zarówno studentom, absolwentom, jak i pracownikom UWM. Naszym gościem była Anna Piotrowska.

 • Wszystko, co musicie wiedzieć o Kortowiadzie 2021

  Enej, Tede, Wac Toja i Dj Omen - to główne gwiazdy tegorocznej Kortowiady. Juwenalia odbędą się w formie hybrydowej w sobotę 5 czerwca. Koncerty śledzić będzie można w internecie. Na terenie imprezy pojawi się 250 studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

  Z okazji Święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski skierował do społeczności akademickiej list oraz życzenia. My zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z Rektorem UWM - o pozycji UWM i planach działań na najbliższy rok.

 • Studenci UWM wrócili na scenę

  "Odmrażamy Kulturę Studencką" - to hasło kolejnego z wydarzeń, którym Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie po kilkunastomiesięcznej przerwie przywitało się z kortowską publicznością. 31 maja w Centrum Konferencyjnym UWM wystąpiły: Akademicka Orkiestra Dęta, Zespół...

 • Wzruszający powrót na scenę i... pożegnanie

  Po wielu miesiącach przerwy publiczność ponownie pojawiła się w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie. Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" swoim występem otworzył obchody święta uczelni. Była to też okazja do podziękowania tancerzom i muzykom, którzy kończą swoją przygodę z grupą.

 • Dobre wieści z majowego posiedzenia Senatu UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zakończył 2020 rok z ponad 49 milionami złotych zysku. Taką informację po majowym posiedzeniu Senatu UWM przekazał nam Rektor prof. Jerzy Przyborowski. Uczelnia chce utworzyć niebawem liceum uniwersyteckie.

 • Trwa Ty(Dzień) Biologii i Biotechnologii na UWM

  28 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpoczął się Ty(dzień) Biologii i Biotechnologii. Do 5 czerwca studenci i wykładowcy będą opowiadać o swoich badaniach, działalności kół naukowych i ofercie kształcenia na rok akademicki 2021/2022.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: