Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Wybierz studia na UWM! Trwa rekrutacja na rok akademicki 2023/2024

  Do 11 lipca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwać będzie rekrutacja na studia w roku akademickim 2023/2024. Kandydaci mają do wyboru 74 kierunki kształcenia, w tym kilka nowych propozycji, m.in.: fizjoterapię oraz politologię i stosunki międzynarodowe.

 • LOFAR Family Meeting

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej LOFAR Family Meeting 2023. Od 12 do 16 czerwca w Kortowie spotkają się radioastronomowie wykorzystujący w swych badaniach wyniki obserwacji wykonanych radioteleskopem LOFAR.

 • 52. MSKN

  "Przepływ informacji gwarancją rozwoju nauki" - to hasło 52. edycji Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wydarzenie zaplanowano w dniach 26-27 czerwca. A jego gościem specjalnym będzie ceniony dziennikarz radiowy i telewizyjny Konrad Piasecki.

 • Trwa rekrutacja do Letniej Szkoły Zarządzania Innowacją

  Trwa rekrutacja do ostatniej już edycji Letniej Szkoły Zarządzania Innowacją - Summer Camp 2023! Kończysz studia? Myślisz o pierwszej pracy? Zainwestuj w siebie i skorzystaj z oferty darmowych zajęć realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 • Co można znaleźć na brzegu Jeziora Kortowskiego?

  Zatopione kajaki, meble, krzesła, opony, wózki sklepowe i oczywiście mnóstwo butelek, puszek i kapsli wyłowili w weekend z Jeziora Kortowskiego członkowie Akademickiego Klubu Płetwonurków Skorpena. To już tradycja, że przed startem sezonu plażowego dbają o ten akwen.

 • "Gamegrinder spełnił swoje zadanie"

  Za nami dwudziesta pierwsza odsłona Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich Gamegrinder. W sobotę 3 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie blisko 250 osób grało w gry planszowe, karciane i bitewne, ale też wzięło udział w prelekcjach, sesjach RPG czy warsztatach.

 • W niedzielę w Kortowie odbędą sie Regionalne Zawody Jeździeckie

  Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn zapraszają w niedzielę 4 czerwca na Regionalne Zawody Jeździeckie w dyscyplinie skoków przez przeszkody "Memoriał docenta Stanisława Wadowskiego".

 • Posprzątajmy Jezioro Kortowskie ze Skorpeną!

  Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" zaprasza w sobotę 3 czerwca do wspólnego sprzątania Jeziora Kortowskiego. Przyda się każda pomoc. Start o 9:00 w siedzibie klubu. A po akcji zaplanowany jest wspólny grill. Szczegóły zdradziła nam Aleksandra Furmańska. Posłuchajcie!

 • Wystartował Kortostop 2023

  14 par stanęło na starcie tegorocznej edycji zawodów autostopowych Kortostop. Z Kortowa muszą dotrzeć w okolice Mrągowa. Ale po drodze do zaliczenia jest 25 punktów kontrolnych - m.in. w Lidzbarku Warmińskim, Reszlu, Giżycku, Ełku, Piszu czy Węgorzewie.

 • Jubileuszowy koncert Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka

  Chór im. Prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w sobotę 10 czerwca o 17:00 na swój jubileuszowy koncert. Grupa kończy świętowanie swojego 70-lecia. Wystąpi w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie z towarzyszeniem Orkiestry Akademickiej UWM.

 • Dzieje polskiej myśli kryminologicznej

  "Dzieje polskiej myśli kryminologicznej" - to temat konferencji naukowej zorganizowanej 31 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydarzenie skierowane było do studentów, doktorantów oraz młodych pracowników nauki.

 • Lekarze z całego świata obradują na UWM

  1 czerwca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oficjalnie rozpoczął się IV Światowy Zjazd Lekarzy Polskich i XI Kongres Polonii Medycznej. W obradach w kortowskim Centrum Konferencyjnym uczestniczy kilkuset medyków z całego świata identyfikujących się z polską kulturą.

 • Święto UWM w duchu Kopernika

  W tym roku wyjątkowo 31 maja a nie 1 czerwca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodził swoje święto. W uroczystości w kortowskim Centrum Konferencyjnym udział wzięli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy z regionu, rektorzy kilku uczelni, a także pracownicy UWM.

 • Gamegrinder XXI+

  Przed nami dwudziesta pierwsza odsłona Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich Gamegrinder. Będzie to kolejna edycja "z plusem". W sobotę 3 czerwca w Bibliotece UWM w Olsztynie będzie można zagrać w gry planszowe, karciane i bitewne, ale też wziąć udział w prelekcjach, sesjach RPG czy warsztatach.

 • Prof. Maria Siemionow Doktorem Honoris Causa UWM. "To ogromny zaszczyt i honor"

  31 maja Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie obchodził swoje święto. Uroczystość w kortowskim Centrum Konferencyjnym rozpocznie się o 9:30 i będzie miała szczególny charakter. Tytułem Doktora Honoris Causa UWM wyróżniona zostanie prof. Maria Siemionow.

 • Naukowcy na 62. Kortowiadzie

  O sztucznej inteligencji, żywności przyszłości oraz chorowaniu na smutek rozmawiali w trzech specjalnych panelach dyskusyjnych towarzyszących tegorocznej Kortowiadzie naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To nowa propozycja przygotowana przez uczelniane Centrum Marketingu i Mediów.

 • Stand-up na Kortowiadzie? Jesteśmy na tak!

  Kto wybrał się w tym roku na Kortowiadę, oprócz wysłuchania szesnastu koncertów mógł także uczestniczyć w wielu wydarzeniach towarzyszących juwenaliom. W Stefie UWM na terenie plaży kortowskiej wystąpili m.in. stand-up'erzy: Cezary Ponttefski, Adam Sobaniec, Damian Skóra i Bartosz Zalewski.

 • Za nami 62. Kortowiada

  62. Kortowiada przeszła już do historii. Studenci bawili się w miasteczku akademickim od 24 do 27 maja. Parada i Bój Wydziałów, rywalizacja między mieszkańcami akademików, Festiwal Gier Planszowych, Speed Dating, Kino Plenerowe, Silent Party i oczywiście koncerty - to główne atrakcje przygotowane w tym roku przez...

 • Karol Wójcicki na Kortowiadzie

  Pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i twórca kanału Z głową w gwiazdach Karol Wójcicki był gościem strefy UWM podczas 62. Kortowiady. W studiu Radia UWM FM opowiedział nam o swojej życiowej pasji. Ale nawiązaliśmy też do trwającego roku wybitnego astronoma - Mikołaja Kopernika.

 • Radek Kotarski na Kortowiadzie

  Gościem specjalnym Strefy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na 62. Kortowiadzie był Radek Kotarski. Podczas spotkania z uczestnikami juwenaliów opowiadał o tym, jak zmienia się świat, wykorzystując nowe technologie. Rozmawiała z nim także Ania Makarewicz. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: