Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Czas na galę plebiscytu Belfer UWM 2021

  Głosowanie zakończone! Ale zwycięzcę szesnastej edycji plebiscytu Belfer UWM poznamy dopiero 25 stycznia. W kortowskim Centrum Konferencyjnym pojawi się 16 najpopularniejszych wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wystąpi dla nich Łukasz Jemioła.

 • UWM już gra z WOŚP!

  Przed nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz włącza się w zbiórkę. W Kortowie już pojawiły się stacjonarne puszki. A na koniec stycznia zaplanowano kilka specjalnych wydarzeń. Zachęcamy także do licytacji wyjątkowych fantów!

 • Morsujesz? Daj się przebadać studentom UWM!

  Studenckie Koło Naukowe Internistyczno-Kardiologiczne "Naikai-gakusei-kai" działające na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęło realizację swojego projektu badawczego dofinansowanego Studenckim Grantem Rektora. Żacy chcą sprawdzić wydolność układu sercowo-naczyniowego...

 • Polska poezja XX i XXI wieku - konkurs recytatorski na UWM

  Katedra Literatury Polskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza uczniów klas szkół ponadpodstawowych do udziału w VII edycji konkursu recytatorskiego "Polska poezja XX i XXI wieku". Zgłoszenia nadsyłać można w dwóch kategoriach: poezja śpiewana i recytacja.

 • ZPiT Kortowo z nagrodą międzynarodowego festiwalu kolęd i pastorałek

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" zdobył I nagrodę 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Grupę reprezentacyjną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wyróżniono w kategorii: zespoły folklorystyczne.

 • XI edycja Konkursu Literackiego o Trzcinę Kortowa

  Instytut Literaturoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłosił XI edycję "Konkursu Literackiego o Trzcinę Kortowa". Swoje wiersze w tym roku nadsyłać mogą nie tylko uczniowie szkół licealnych i techników, ale także studenci wszystkich wydziałów oraz doktoranci z UWM.

 • Online, ale nie tylko jedną noc

  14 stycznia rozpoczęła się jedenasta edycja Nocy Biologów. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotował w tym roku ponad 100 różnych propozycji programowych. To głównie zajęcia, wykłady i pokazy online. Ale w wielu z nich będzie można uczestniczyć także przez najbliższe tygodnie.

 • Dr Jan Rogało - finalista plebiscytu Belfer UWM 2021

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM 2021 reprezentuje dr Jan Rogało. Dla studentów jest autorytetem w dziedzinie sztuki cyfrowej i fotografii. W jaki sposób buduje z nimi dobre relacje i jak zareagował na wyróżnienie? Posłuchajcie!

 • Dr inż. Dariusz Rutkowski - finalista plebiscytu Belfer UWM 2021

  Choć dr inż. Dariusz Rutkowski pracuje na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie raptem od dwóch lat i większość zajęć prowadził dotąd zdalnie, to właśnie jego wyróżnili w tym roku studenci nominacją do finału plebiscytu Belfer UWM.

 • Mgr Maciej Kuś - finalista plebiscytu Belfer UWM 2021

  Szkołę Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM 2021 reprezentuje mgr Maciej Kuś. Od 25 lat jest ratownikiem medycznym. A z uczelnią związał się stosunkowo niedawno. Dlatego nominacja była dla niego zaskoczeniem.

 • Dr n. med. Małgorzata Stompór - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2021

  Dr n. med. Małgorzata Stompór powalczy o tytuł Belfra UWM 2021 jako reprezentantka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A do finału plebiscytu dostała się konkurując m.in. ze... swoim bratem prof. Tomaszem Stompórem. Czym jest dla niej to wyróżnienie? Posłuchajcie!

 • Dominika Myślak o odserialowych formatach internetowych

  "Od serialu telewizyjnego do odserialowych formatów internetowych" - to tytuł jednej z nowych publikacji Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej autorką jest dr Dominika Myślak z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

 • Uniwersyteckie Liceum w Olsztynie najlepsze w regionie

  Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie jest najlepszą szkołą średnią na Warmii i Mazurach. Potwierdza to opublikowany właśnie ranking Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". Wśród wszystkich polskich liceów to prowadzone przez UWM zajęło 55. miejsce.

 • Naukowcy z UWM dali dobry przykład. Rektor apeluje: Szczepmy się!

  Ośrodek Przetwarzania Informacji - podległy Ministerstwu Edukacji i Nauki - opublikował raport dotyczący szczepień antycovidowych na polskich uczelniach. Jak na tle ponad 300 innych jednostek naukowo-dydaktycznych wypada Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie? O to zapytaliśmy Rektora prof. Jerzego...

 • Wybieramy Belfra UWM 2021 roku!

  Już po raz szesnasty wybieramy najpopularniejszego wykładowcę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do 19 stycznia trwa głosowanie w finałowym etapie plebiscytu Belfer UWM 2021. Zwycięzcę poznamy 25 stycznia podczas uroczystej gali w kortowskim Centrum Konferencyjnym.

 • Dr Jarosław Kosiorek - finalista plebiscytu Belfer UWM 2021

  Aż czterokrotnie zwycięzcami plebiscytu Belfer UWM byli wykładowcy z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czy w tym roku znów okażą się najlepsi? Szansę na tytuł ma m.in. dr Jarosław Kosiorek z Katedry Algebry i Geometrii.

 • Dr Dariusz Barski - finalista plebiscytu Belfer UWM 2021

  Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM 2021 reprezentuje dr Dariusz Barski. Z uczelnią związany jest od ponad 30 lat. "To dla mnie jakby Oscar albo wejście na Mount Everest - ukoronowanie mojej pracy" - mówił w studiu Radia UWM FM.

 • Co wiemy o Kortowiadzie 2022?

  Nie w maju a od 1 do 4 czerwca. Jednak nie na Górce Kortowskiej a na plaży nad Jeziorem Kortowskim. Ale najważniejsze, że 61. Kortowiada odbędzie się! Dla publiczności najlepszych juwenaliów w Polsce wystąpić ma 15 artystów. Pierwszego z nich poznamy już za kilka dni!

 • Mgr inż. Bartosz Pszczółkowski - finalista plebiscytu Belfer UWM 2021

  Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer UWM 2021 reprezentuje mgr inż. Bartosz Pszczółkowski. Czym przekonał do siebie studentów? Dlaczego wybrał pracę na uczelni, choć kusiła go duża lokalna firma? Posłuchajcie!

 • Dr Sylwia Mikołajczak - finalistka plebiscytu Belfer UWM 2021

  Dr Sylwia Mikołajczak pracuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie od 10 lat. Ale dopiero od trzech lat uczy studentów teologii i kierunku nauki o rodzinie. W finale plebiscytu Belfer UWM 2021 reprezentuje Wydział Teologii. "Traktuję to jako kredyt zaufania" - mówiła w studiu Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: