Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Przygoda z Tatą - piknik w Kortowie

  Zagadki, konkurencje sprawnościowe, nowe aktywności i wiele niespodzianek – to wszystko czeka na uczestników gry miejskiej "Przygoda z Tatą". Zapisy wciąż trwają. A my postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego w najbliższą niedzielę 19 czerwca warto pojawić się w Kortowie.

 • Wybierz UWM! To uczelnia, która dba o rozwój swoich studentów

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma opinię jednej z najbardziej prostudenckich uczelni w kraju. A to dlatego, że dba o rozwój młodych ludzi i wspiera ich na co dzień. Dlaczego w trwającej rekrutacji na studia w roku akademickim 2022/2023 warto wybrać właśnie UWM? O to zapytaliśmy prof. Sławomira...

 • Na UWM trwa już letnia sesja egzaminacyjna

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpoczęła się już letnia sesja egzaminacyjna. Trwać będzie do 26 czerwca. Po dwóch latach przerwy żacy ponownie większość egzaminów zdają stacjonarnie. Czy mają w związku z tym jakieś obawy? Posłuchajcie!

 • UWM gospodarzem posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Nauki

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie był gospodarzem posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Nauki. Prorektorzy ponad 20 polskich uczelni dyskutowali w Kortowie m.in. o etyce publikowania, czasopismach drapieżnych oraz programie "Horyzont Europa". Posłuchajcie naszej relacji.

 • Fani gier dopisali. XIX Gamegrinder za nami

  Około 250 osób odwiedziło w sobotę 11 czerwca Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie po dwuletniej przerwie zorganizowano XIX Kortowski Mini-konwent Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Na miejscu czekało na nie kilkaset gier planszowych, bitewnych czy karcianych.

 • Inżynieria w logistyce - nowy praktyczny kierunek studiów na UWM

  Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza kandydatów do rozpoczęcia kształcenia na nowym kierunku studiów - inżynieria w logistyce. Ma on charakter praktyczny. A jego absolwenci znajdą zatrudnienie w wielu gałęziach przemysłu.

 • UW i UWM wspólnie dbają o równość szans

  Polskie uczelnie działają wspólnie na rzecz równości szans studentów i pracowników. Coraz częściej zauważają też problemy osób transpłciowych i niebinarnych. Pod koniec maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie gościły Magdalena Miksa i Elżbieta Falkner z zespołu Rzeczniczki Akademickiej Uniwersytetu...

 • Wraca Gamegrinder!

  Po ponad dwóch latach przerwy Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" oraz Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na kolejną edycję Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Zaplanowano ją na sobotę 11 czerwca w godzinach 9:00-19:00.

 • Wybierz UWM! - trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/2023

  75 kierunków kształcenia - w tym trzy nowe propozycje: doradztwo podatkowe, inżynieria w logistyce oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku - czeka na kandydatów w tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Do 8 lipca mogą rejestrować się w systemie IRK.

 • Dzień Biologii i Biotechnologii na UWM

  Upowszechnianie wiedzy oraz budowanie relacji między naukowcami a społecznością lokalną (głównie młodzieżą szkolną) - to główne cele przyświecające organizatorom Dnia Biologii i Biotechnologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. To także finał realizowanego od dwóch lat projektu Spotkania z nauką.

 • Łyna - rzeka skarbów?

  Warsztaty entomologiczne, spacery tematyczne, animacje oraz tworzenie wystawy z wyłowionych z Łyny "skarbów" - to główne atrakcje Święta Łyny. Na wydarzenie 4 czerwca mieszkańców stolicy regionu zaprosił Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie we współpracy z Akademickim Klubem Płetwonurków "Skorpena".

 • Zakończyła się 61. Kortowiada

  Zakończyła się 61. Kortowiada. Juwenalia wróciły do dawnej kilkudniowej formuły po trzech latach przerwy. Ale organizatorzy nieco odświeżyli formułę imprezy. Czy główne koncerty wrócą jeszcze na Górkę Kortowską? A może nowa przestrzeń sprawdziła się na tyle, że zostaną na plaży?

 • Green Camp - czyli o zielonym kampusie podczas Kortowiady

  Hasło tegorocznej Kortowiady to Green Camp. Dlatego do rozmowy w naszej radiowej Strefie Spotkań zaprosiliśmy prof. Stanisława Czachorowskiego z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. Opowiadał o tym jak być eko na co dzień i zapraszał na Dzień Biologii i Biotechnologii na UWM.

 • Władza w rękach studentów, czyli drugi dzień 61. Kortowiady

  Parada Wydziałów ulicami Olsztyna otworzyła 2 czerwca już oficjalnie 61. Kortowiadę. Ze Starego Miasta do miasteczka akademickiego przemaszerowało kilka tysięcy osób. W Kortowie bawili się wieczorem przy muzyce Baranovskiego, O.S.T.R.-a oraz zespołów: Happysad, Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa.

 • Wystartowała 61. Kortowiada!

  Kortowiadowy Bieg o Złotego Dzika, tradycyjny konkurs na wystrój akademików, VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach oraz wieczorna impreza w Namiocie Silent Party - to pierwsze atrakcje 61. Kortowiady. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęli swoje święto 1 czerwca.

 • UWM kończy 23 lata

  1 czerwca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodził swoje święto. Z tej okazji w kortowskim Centrum Konferencynym odbyła się specjalna uroczystość akademicka połączona z promocją doktorów i doktorów habilitowanych. Tytuł Honorowego Profesora UWM odebrała prof. Yarina Turchyn.

 • Tramwaj Zwany Pożądaniem - akcja studentów UWM

  W jaki sposób można zarazić się wirusem HIV? Gdzie wykonać test na jego obecność w naszym organizmie? Na te i wiele więcej pytań podczas tegorocznej Kortowiady odpowiadać będą studenci Collegium Medicum UWM w Olsztynie działający w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA-Poland.

 • Yarina Turchyn Honorowym Profesorem UWM

  Prof. Yarina Turchyn jest dyrektorem Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych Narodowego Uniwersytetu Lwowska Politechnika. 1 czerwca podczas obchodów Święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostanie wyróżniona tytułem Honorowego Profesora UWM.

 • Studiuj doradztwo podatkowe na UWM!

  W ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2022/2023 znalazło się 75 kierunków studiów. A wśród nich trzy nowe propozycje. Wydział Prawa i Administracji uruchamia kształcenie z zakresu doradztwa podatkowego. "To kierunek przyszłościowy" - przekonuje prof. Bogumił Pahl.

 • Pierwsze takie zawody na UWM

  28 maja na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie odbyły się pierwsze zawody z zakresu medycyny ratunkowej kotów i psów. Rywalizowało w nich kilkanaście drużyn. Studenci musieli błyskawicznie podejmować decyzje dotyczące diagnozy i leczenia niezwykle trudnych przypadków schorzeń.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: