Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Już po raz siódmy zaśpiewali wspólnie kolędy w olsztyńskiej Katedrze

  Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wybrzmiały 12 stycznia w Bazylice Katedralnej Św. Jakuba w Olsztynie podczas siódmego już Koncertu Uniwersyteckiego "Śpiewajmy Kolędy". A wyśpiewali je chórzyści prowadzeni przez wykładowców Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 • Prof. Mariola Grzybowska-Brzezińska - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Po raz drugi Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer reprezentować będzie prof. Mariola Grzybowska-Brzezińska. Prodziekan ds. toku studiów podkreśla, że "bycie nauczycielem to nie jest zawód a pasja". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • UWM dla WOŚP

  Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W działania olsztyńskiego sztabu włączyli się studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wciąż trwają także licytacje. Swój koncert oferuje Akademicka Orkiestra Dęta UWM. Do wzięcia są też karnety premium na Kortowiadę.

 • Gala plebiscytu Belfer 2019

  Czesław Mozil będzie gwiazdą Gali plebiscytu Belfer 2019. Najpopularniejszego wykładowcę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poznamy 22 stycznia w kortowskim Centrum Konferencyjnym. Finałowe głosowanie zakończyło się 19 stycznia. Kto zwycięży?

 • Noc Biologów po raz dziewiąty na UWM

  10 stycznia kolejny raz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie włączył się w ogólnopolskie obchody Nocy Biologów. Hasło tej edycji imprezy to "Globalne zmiany środowiska". Co dokładnie działo się w Kortowie? Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji oraz specjalnej audycji z Wydziału Biologii i...

 • Nowy Wydział Geoinżynierii na UWM w Olsztynie

  1 stycznia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie powstał formalnie nowy Wydział Geoinżynierii. Stworzyły go dwie dotychczas funkcjonujące samodzielnie jednostki naukowe: Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Wydział Nauk o Środowisku. O pierwszych dniach wspólnej pracy...

 • Dr Katarzyna Żarczyńska - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Przed rokiem plebiscyt Belfer wygrała przedstawicielka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - dr Maria Michalczyk. Czy jej sukces ma szansę powtórzyć tegoroczna finalistka wybrana przez studentów weterynarii dr Katarzyna Żarczyńska?

 • Wylicytuj koncert Akademickiej Orkiestry Dętej UWM dla WOŚP

  Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w licytacji swojego koncertu. Cena wywoławcza to 2000 zł a zebrane środki zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Naszym gościem była prezes grupy - Weronika Warszyńska.

 • Akademickie Kolędowanie z ACK

  W najbliższą niedzielę 12 stycznia Akademickie Centrum Kultury UWM w Olsztynie zaprasza do wspólnego kolędowania. W kortowskim kościele pw. św. Franciszka z Asyżu wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo", Akademicka Orkiestra Dęta oraz Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka UWM.

 • Dr Andrzej Gawliński - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Finalista plebiscytu Belfer 2019 z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na... samobójstwach oraz kryminalistycznej i sądowo-lekarskiej rekonstrukcji zdarzenia. Czym przekonał do siebie studentów?

 • Trwają zapisy na kolejne szkolenia dla pracowników UWM

  7 stycznia rozpoczęły się zapisy na kolejne szkolenia realizowane w ramach „Programu rozwojowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie”. Do kogo są skierowane i jaką tematykę obejmują? O tym opowiedziała nam kierowniczka projektu Zofia Możeluk. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Mgr Patrycja Kunert - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Choć na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie pracuje od niedawna, to właśnie ją studenci Wydziału Sztuki nominowali do finału plebiscytu Belfer 2019. Mgr Patrycja Kunert uczy śpiewu i pracy z mikrofonem w Instytucie Muzyki. Współtworzy także Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM. Czym przekonała do siebie żaków?

 • UWM ponownie gra z WOŚP!

  Już w najbliższą niedzielę po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W olsztyńskim finale udział biorą także studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Będą kwestować w Kortowie i działać w sztabie WOŚP. Przygotowali też specjalne wydarzenia i zbiórki. Jakie? Posłuchajcie!

 • Nowa struktura Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM

  Już nie dwanaście katedr a dwa instytuty tworzą strukturę Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O zmianach wprowadzonych pod koniec 2019 roku opowiedziała nam dyrektor jednego z nich - prof. Wiesława Lizińska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Ks. prof. Mirosław Pawliszyn - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Studenci Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do finału plebiscytu Belfer 2019 nominowali ks. prof. Mirosława Pawliszyna. Wykładowca związany jest z Katedrą Teologii Moralnej. Współtworzy także Koło Naukowe "Towarzystwo Filozofów i Filaretów".

 • Kolejne wybudzenia w klinice "Budzik dla dorosłych"

  Od kilku miesięcy Klinika „Budzik dla dorosłych" w Olsztynie może przyjmować więcej pacjentów. Czeka tam na nich już nie 8 a 15 łóżek. Lista potrzebujących specjalistycznej pomocy jest jednak bardzo długa. Na przełomie grudnia i stycznia kolejne trzy osoby przebudziły się ze śpiączki.

 • Dr Joanna Żeromska-Charlińska - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer 2019 reprezentuje dr Joanna Żeromska-Charlińska z Katedry Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Studenci wyróżnili ją w ten sposób po raz pierwszy. A my zapytaliśmy o jej receptę na bycie dobrym wykładowcą.

 • Nowa struktura Wydziału Humanistycznego UWM

  Nowe instytuty i katedry oraz roszady personalne na kierowniczych stanowiskach - to zmiany wprowadzone 1 stycznia m.in. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O ich szczegóły oraz przyczyny zapytaliśmy Dziekana prof. Andrzeja Szmyta.

 • Inwestycje UWM w starym i nowym roku

  Modernizacja i remont stadionu lekkoatletycznego, rewaloryzacja kortowskiego parku oraz rozpoczęcie budowy Centrum Popularyzacji Nauki "Kortosfera" - to główne inwestycje realizowane na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w 2019 roku. Jakie przyniesie kolejny? Posłuchajcie!

 • Mgr Tadeusz Miłowski - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Tadeusz Miłowski jest ratownikiem medycznym. Pracuje w zawodzie, ale też uczy go w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu już drugi raz nominowali go do finału plebiscytu Belfer. A my sprawdziliśmy... dlaczego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: