Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Koncert Wiosenny - pełen wzruszeń i emocji

  Po dwóch latach przerwy Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" ponownie mógł zaprosić publiczność do Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie na tradycyjny Koncert Wiosenny. Miłośnicy folkloru wypełnili salę do ostatniego miejsca. A artyści odwdzięczyli im się fantastycznym dwugodzinnym występem.

 • Czas na Kortowiadę!

  Przed studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie cztery dni zabawy! Kortowiada rozpocznie się 1 czerwca. Główne koncerty zaplanowano natomiast 2, 3 i 4 czerwca na plaży w miasteczku akademickim. Sprawdź program i słuchaj Radia UWM FM. Przez cały tydzień będziemy w centrum imprezy!

 • Podsumowanie majowego posiedzenia Senatu UWM

  27 maja w Kortowie zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyskutowano m.in. o finansach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz samej uczelni (w związku z subwencją przyznaną na 2022 rok). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Rektorem UWM prof. Jerzym Przyborowskim.

 • IV Międzynarodowe Studenckie Seminarium Językoznawcze

  26 maja na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się IV Międzynarodowe Studenckie Seminarium Językoznawcze, organizowane przez Studenckie Naukowe Koło Językoznawców. Uczestniczyli w nim studenci i studentki z UWM oraz Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie.

 • UWM wprowadza Plan Równości Płci

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przyjął w maju Plan Równości Płci dla UWM na lata 2022-2024. Dokument opracowano w oparciu o badania ankietowe przeprowadzone wśród pracowników uczelni. O ich wynikach i kolejnych działaniach w studiu Radia UWM FM opowiadał Mateusz Dampc.

 • Święto UWM w Olsztynie

  Rektor i Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają do udziału w uroczystych obchodach święta uczelni. 1 czerwca w kortowskim Centrum Konferencynym odbędzie się promocja doktorów i doktorów habilitowanych. Tytułem Honorowego UWM wyróżniona zostanie natomiast prof. dr hab. Yarina Turchyn.

 • Znamy finalistów Ajdola Kortowiady 2022

  Znamy już wszystkich finalistów konkursu Ajdol Kortowiady 2022. O szansę występu na głównej scenie tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powalczy aż 29 osób. Wszystkich usłyszymy 2, 3 i 4 czerwca na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. 2605 Ajdol 1 Nasza reporterka...

 • 365 plakatów w 365 dni - nowa wystawa w Galerii Rektorskiej UWM

  Od 24 maja w Galerii Rektorskiej na pierwszym piętrze budynku Rektoratu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oglądać można nową wystawę - "365 plakatów w 365 dni". To zbiór prac absolwentki Wydziału Sztuki UWM - Małgorzaty Śpiewak.

 • Za nami VII Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe

  "Polska i Ukraina we współczesnej Europie - dialog międzykulturowy – rola mniejszości narodowych – wyzwania i zagrożenia" - to hasło VII Polsko-Ukraińskiego Forum Naukowego zorganizowanego w formie zdalnej w dniach 19-20 maja. Uczestniczyli w nim naukowcy i samorządowcy z obu krajów.

 • Już w sobotę w Kortowie - Koncert Wiosenny

  W najbliższą sobotę 28 maja w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się tradycyjny "Koncert Wiosenny" Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo". Po dwóch latach przerwy ponownie oklaskiwać będzie mógł go komplet publiczności. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

 • 19. Dni Afryki w Olsztynie

  „Afryka – Geopolityka – Media” - to hasło przewodnie tegorocznej 19. edycji Dni Afryki w Olsztynie. Międzynarodowa konferencja naukowa organizowana jest kolejny raz w formie zdalnej na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. A opowiedział nam o niej dr hab. Bara Ndiaye.

 • Spotkajmy się w Kortowie... już w październiku!

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otworzył swoje drzwi wszystkim zainteresowanym ofertą kształcenia na rok akademicki 2022/2023. Uczelnia 20 maja zaprosiła maturzystów oraz uczniów szkół średnich na spotkanie na plaży w Kortowie. Ale mnóstwo atrakcji czekało na nich także na poszczególnych wydziałach.

 • Pierwsi absolwenci kortowskiej weterynarii odebrali złote dyplomy

  19 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia złotych dyplomów pierwszym absolwentom Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. W ten sposób wyróżniono osoby, które studiowały weterynarię w Wyższej Szkole Rolniczej w latach 1966-72.

 • Już w ten piątek - Piknik ze Sztuką!

  W piątek 20 maja swoje święto obchodzić będzie Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z tej okazji o 17:00 na skwerze za budynkiem przy ul. Szrajbera 11 odbędzie się Piknik ze Sztuką! W programie m.in. koncerty, warsztaty ceramiczne, malarskie i fotograficzne.

 • O fotowoltaice na UWM

  "Nowoczesne systemy fotowoltaiczne w produkcji zdrowej żywności" - to hasło seminarium techniczno-naukowego zorganizowanego 18 maja przez Katedrę Gospodarki Wodnej i Klimatologii Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie. Prelekcji ekspertów wysłuchać mogli m.in. studenci.

 • Za nami 14. Dni Humana

  Pod dwóch latach przerwy Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ponownie zaprosił nas do udziału w swoim święcie - w nieco odświeżonej formule. Co działo się podczas 14. Dni Humana? Posłuchajcie relacji reporterów Radia UWM FM!

 • Charytatywny Kiermasz Swojskich Wyrobów na WBZ

  Na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie 17 maja odbył się Charytatywny Kiermasz Swojskich Wyrobów. To już kolejna tego typu akcja studentów, którzy chcą pomóc mieszkańcom Ukrainy. Dochód ze sprzedaży ciast, ale też m.in. miodów i wędlin zostanie przekazany naszym wschodnim sąsiadom.

 • Dr inż. Mariusz Antolak - Społecznik 2021 roku!

  Dr inż. Mariusz Antolak - pracownik Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie i założyciel Fundacji W Krajobrazie - zdobył tytuł "Społecznika Roku 2021" w kategorii lokalnej. Plebiscyt już po raz trzynasty ogłosił tygodnik Newsweek.

 • 63. Rajd WA-MA

  Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w 63. Ogólnopolskim Rajdzie Studenckim po Warmii i Mazurach WA-MA. Zaplanowano go w dniach 26-29 maja. To jedna z najstarszych studenckich turystycznych imprez - rówieśniczka Kortowiady.

 • Sukcesy tancerzy ZPiT "Kortowo"

  Najmłodsi i ci nieco starsi przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" wystartowali w dniach 14-15 maja w XIX Królewskim Turnieju Tańców Polskich w Wilanowie. Do Olsztyna wrócili z nagrodami. O czym w studiu Radia UWM FM opowiadała Alicja Baran. Zapraszała także na "Koncert Wiosenny".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: