Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Zmiany na UWM od początku 2020 roku

  1 stycznia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie powstał formalnie nowy Wydział Geoinżynierii a Wydział Nauk o Zdrowiu przekształcił się w Szkołę Zdrowia Publicznego. Jakie zmiany przyniósł jeszcze nowy 2020 rok? O to zapytaliśmy Dziekanów i Prorektorów uczelni. Posłuchajcie!

 • Noc Biologów 2020

  Już 10 stycznia kolejny raz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza młodszych i starszych miłośników nauki do udziału w Nocy Biologów. Hasło tej edycji imprezy to "Globalne zmiany środowiska". Co dokładnie przygotowali studenci i wykładowcy z Wydziału Biologii i Biotechnologii? Posłuchajcie!

 • Mgr Jacek Szypulski - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Wykładowcy z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie bardzo często stawali na podium plebiscytu Belfer. Wygrali go czterokrotnie. Czy po kolejną statuetkę ma szansę sięgnąć tegoroczny finalista mgr Jacek Szypulski? Nam opowiedział o swoim podejściu do studentów i...

 • Śpiewajmy Kolędy... - Koncert Uniwersytecki

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na Koncert Uniwersytecki "Śpiewajmy kolędy…". W niedzielę 12 stycznia o 20:00 w Bazylice Katedralnej Św. Jakuba wybrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykonywane przez chóry związane z Wydziałem Sztuki UWM.

 • Akademickie Centrum Wsparcia - dla studentów i pracowników UWM

  Akademicki Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Terapii "Empatia" działa na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie od 2017 roku. Z darmowych konsultacji i porad korzystać mogą studenci i pracownicy uczelni. Od stycznia przekształci się w Akademickie Centrum Wsparcia.

 • XVII Bal Uniwersytecki

  15 lutego 2020 roku w Bibliotece UWM w Olsztynie odbędzie się XVII Bal Uniwersytecki. Jak zapowiadają organizatorzy jego uczestnicy bawić będą się w duchu dziewiętnastowiecznej szlacheckiej Polski. Tradycyjnie już wydarzenie ma charytatywny charakter. O tegorocznych przygotowaniach opowiedziała nam Wioletta...

 • Dr inż. Paweł Pietkiewicz - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Studenci Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz docenili pracę dra inż. Pawła Pietkiewicza przyznając mu tytuł wydziałowego Belfra 2019 roku. "To świadczy o tym, że moje metody są właściwe" - przyznał wykładowca w studiu Radia UWM FM.

 • IX edycja Konkursu o Trzcinę Kortowa

  Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie zaprasza młodych poetów z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w dziewiątej edycji konkursu "O trzcinę Kortowa". Wiersze nadsyłać można do 31 stycznia 2020 roku. Laureatów poznamy natomiast w lutym. Naszym gościem był prof. Zbigniew Chojnowski.

 • Zostań Miss Wenus! Trwają poszukiwania kandydatek

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie szuka najpiękniejszych studentek kortowskiej uczelni. Przedstawicielki wszystkich wydziałów rywalizować będą o tytuł Miss Wenus. Wybory odbędą się tradycyjnie w maju podczas kolejnej Kortowiady.

 • Prof. Stanisław Czachorowski - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer 2019 reprezentował będzie prof. Stanisław Czachorowski. To jeden z najbardziej znanych kortowskich popularyzatorów nauki, koordynujący m.in. Noc Biologów na UWM. Jak zareagował na wyróżnienie?

 • Dr inż. Lucyna Kłębukowska - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Do trzech razy sztuka? Studenci Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz tytułem wydziałowego Belfra wyróżnili dr inż. Lucynę Kłębukowską z Katedry Mikrobiologii Przemysłowej i Żywności. Czy tym razem uda się jej sięgnąć po zwycięstwo w finale plebiscytu?

 • Senat UWM zebrał się po raz ostatni w 2019 roku

  W piątek 20 grudnia ostatni raz w 2019 roku zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obrady były bardzo intensywne. Zaprezentowano m.in. zmiany w strukturze uczelni, które wejdą w życie od stycznia. Na zakończenie nie zabrakło świątecznych życzeń i wspólnego kolędowania.

 • Wiemy, kto pokieruje Kortosferą

  Wioletta Śląska-Zyśk wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji "Kortosfera" w Olsztynie. Ubiegały się o nie 4 osoby. Wyniki przedstawił nam Prorektor ds. nauki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Jaroszewski.

 • Prof. Grażyna Furgała-Selezniow - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Studenci Wydziału Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie do finału plebiscytu Belfer 2019 nominowali prof. Grażynę Furgałę-Selezniow. "Traktuję studentów tak, jak sama chciałabym być traktowana" - podkreśla w rozmowie z naszym reporterem. Jakie jeszcze cechy według niej powinien posiadać dobry wykładowca?

 • Górka już nie spłynie błotem. Kortowiada 2020 w nowej lokalizacji

  Już nie na górce kortowskiej a w nowym miejscu odbywać będą się główne koncerty juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Chcemy zapewnić większy komfort uczestnictwa w imprezie i zaproponować całkowicie nową jej odsłonę" - uzasadniają decyzję organizatorzy Kortowiady.

 • Dr inż. Jacek Zabielski - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer 2019 reprezentować będzie dr inż. Jacek Zabielski. Prodziekan ds. kierunku budownictwo został wyróżniony w ten sposób przez studentów po raz drugi. Z jakimi emocjami podchodzi do styczniowej "kampanii"?

 • Prof. Joanna Ostrouch-Kamińska w zarządzie ESREA

  Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Joanna Ostrouch-Kamińska została członkinią Zarządu Głównego European Society for Research on the Education of Adults (ESREA) na kadencję 2020-2022. O obowiązkach z tym związanych opowiedziała naszej reporterce.

 • Prof. Stanisław Sienkiewicz - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Już po raz piąty studenci Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tytułem wydziałowego Belfra odznaczyli prof. Stanisława Sienkiewicza. To najlepszy dowód, że ma z nimi świetny kontakt. Dlaczego tak się dzieje? Posłuchajcie!

 • Świąteczny kiermasz na Wydziale Nauk Społecznych UWM

  Studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowali 17 grudnia Kiermasz Świąteczny. Środki zebrane ze sprzedaży ciast, pieników czy ozdób bożonarodzeniowych zostaną przekazane do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach.

 • Pół miliona złotych na promocję UWM za granicą

  Akademia Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymała 570 tysięcy złotych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na zagraniczną promocję innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych uczelni. W jaki sposób zostanie wykorzystany grant? O to zapytaliśmy prof. Bogdana Włodarczyka.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: