Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Prof. Jan Jankowski - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer 2019 reprezentować będzie prof. Jan Jankowski. Kierownik Katedry Drobiarstwa został wyróżniony przez swoich studentów w szczególnym momencie - właśnie zakończył pracę dydaktyczną.

 • Uniwersytecki Teatr Muzyczny wystawi... Smerfy

  13 grudnia Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie zorganizował kolejny casting. Poszukiwani byli aktorzy i wokaliści do bajki muzycznej. Już w styczniu zaczną pracę nad musicalem "Smerfy". Dlaczego zdecydowano się na ten właśnie tytuł? Sprawdziliśmy!

 • Naukowiec Przyszłości z UWM!

  Prof. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska na Wydziale Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Wyróżnienie zdobyła w kategorii Naukowiec Przyszłości.

 • Jakub Goerick w Krajowej Reprezentacji Doktorantów

  Jakub Goerick - doktorant w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - będzie pełnić funkcję członka Komisji Rewizyjnej Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Na czym będą polegały jego obowiązki? Posłuchajcie!

 • Magia świąt w Kortowie. Kultura pod Choinkę

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprosiło 12 grudnia sympatyków swoich grup na świąteczne spotkanie "Kultura pod Choinkę". Na scenie kortowskiego Centrum Konferencyjnego zaprezentowały efekty rocznej pracy oraz utwory bożonarodzeniowe.

 • Jak chronić prawnie dziedzictwo kulturowe pogranicza?

  "Prawnokarne i kryminologiczne aspekty ochrony dziedzictwa kultury pogranicza" - to hasło dwudniowej konferencji naukowej zorganizowanej 11 i 12 grudnia przez Katedrę Kryminologii i Polityki Kryminalnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Legia Akademicka - trzecia edycja programu startuje na UWM

  14 grudnia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne dotyczące kolejnej edycji Legii Akademickiej. Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej przedstawią główne założenia programu. Zaprezentowany zostanie także sprzęt wojskowy.

 • Jak w trzy miesiące zwiedzić Europę?

  "Eurotrip w 3 miesiące - migawki podróżnicze Włóczykija" - to temat kolejnego spotkania cyklu Biblioteka Podróżnika. 12 grudnia o 16:30 o swojej szalonej wyprawie po Starym Kontynencie opowie Judyta Zeszczuk z Biura Karier Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Studenci UWM włączyli się w akcję Amnesty International

  W kortowskim Centrum Konferencyjnym oraz na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowano "Maraton Pisania Listów". Studenci UWM włączyli się w akcję Amnesty International w obronie młodych aktywistek i aktywistów, którzy mierzą się z największymi kryzysami na świecie.

 • Weihnachtsmarkt na UWM

  Wpisując się w świąteczną tradycję naszych zachodnich sąsiadów Katedra Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowała kolejny raz Weihnachtsmarkt. W holu budynku Wydziału Humanistycznego można było kupić bożonarodzeniowe ozdoby oraz specjalne wypieki.

 • Uniwersytecki Teatr Muzyczny zaprasza na kolejny casting

  W piątek 13 grudnia Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie zaprasza na kolejny casting. Poszukiwani są aktorzy i wokaliści do bajki muzycznej. Z tej okazji do prezentacji swojego talentu skorzystać mogą zarówno studenci, jak i wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 • Czym zajmuje się ROA?

  Rada Osiedla Akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nowe władze. Wybory odbyły się 5 grudnia a przewodniczącą została Sylwia Tatarczuk. Czym zajmuje się ROA i jakie oczekiwania mają wobec niej sami studenci miejszkający w akademikach? Posłuchajcie!

 • 30 lat Telewizji Kortowo

  W 1989 roku w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie postało Studio Telewizji Kasetowej. Po latach przekształcono je w Telewizję Kortowo - relacjonującą codziennie wydarzenia związane z działalnością naukową, kulturalną czy studencką na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Właśnie skończyła 30 lat!

 • Noc Biologów 2020 - ruszyły zapisy na zajęcia

  10 stycznia odbędzie się kolejna Noc Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Hasło przyszłorocznej edycji imprezy popularnonaukowej to "Globalne zmiany środowiska". Co przygotowali naukowy z Wydziału Biologii i Biotechnologii? Posłuchajcie! Naszym gościem był prof. Stanisław Czachorowski.

 • Motomikołaje 2019

  Już w sobotę 7 grudnia na olsztyńskiej starówce ponownie pojawią się Motomikołaje. Studencka Grupa Motocyklowa Tabun tradycyjnie przed świętami zaprasza do udziału w charytatywnej akcji. Zebrane fundusze pomogą w onkologicznym leczeniu Przemka "Mroczka" Mroczkowskiego.

 • Smakowite i... naukowe Mikołajki na WNoŻ

  Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz zorganizował Mikołajki Naukowe. 5 grudnia w budynku przy Placu Cieszyńskim w Kortowie można było zapoznać się z oferta kół naukowych, wziąć udział w konkursach i posmakować wydziałowych specjałów.

 • W Bibliotece UWM stanęła kolejna niezwykła choinka

  Około 2000 płyt CD i DVD oraz 70 metrów pianki izolacyjnej wykorzystali pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do stworzenia wyjątkowej choinki. To już tradycja, że na początku grudnia starają się oczarować nas swoim "drzewkiem". Jak powstawało tegoroczne? Posłuchajcie!

 • Kultura pod Choinkę - artystyczne spotkanie w Kortowie

  Akademickie Centrum Kultury UWM w Olsztynie zaprasza na świąteczne spotkanie "Kultura pod Choinkę". 12 grudnia na scenie kortowskiego Centrum Konferencyjnego zaprezentują się m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo", Akademicka Orkiestra Dęta oraz Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka.

 • Kortowski Mikołaj zebrał rekordową kwotę!

  24 600 złotych - to kwota, którą zebrali studenci podczas szóstej edycji akcji Kortowski Mikołaj. Środki zostały przekazane na zakup wózka manualnego dla Michała Ostrowskiego - studenta piątego roku filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie.

 • Prozatorski debiut prof. Zbigniewa Chojnowskiego

  "Aktorstwo. Z dziennika Wiktora Sulkowskiego" - to tytuł prozatorskiego debiutu prof. Zbigniewa Chojnowskiego. Badacz literatury regionalnej związany z Instytutem Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie znany był dotąd ze swojej twórczości poetyckiej. O nowej książce opowiadał na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: