Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Studenci Collegium Medicum UWM poznają hortiterapię

  Dr Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od dwóch lat prowadzi zajęcia z hortiterapii dla przyszłych lekarzy. Czego uczą się na nich studenci? Posłuchajcie!

 • UWM zacieśnia współpracę z IPN

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podpisał porozumienie o współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Dotyczy ono m.in. podejmowania wspólnych przedsięwzięć badawczych i upowszechniających historię oraz dziedzictwo kulturowe regionu a także dotyczących najnowszej historii Polski.

 • Od quidditcha do spikeballa

  Sami nazywają siebie grupą zwariowanych nerdów, którzy lubią i chcą zażyć trochę adrenaliny! HoneyBadgers to uniwersytecka drużyna sportów nietypowych. Od kilku lat działa w strukturach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czym się zajmuje? Posłuchajcie!

 • Student UWM przewodniczącym Forum Uczelni Przyrodniczych

  Fabian Miszewski - student Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i sekretarz Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego - od lipca będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Forum Uczelni Przyrodniczych na kadencję 2022/2023. Wybory odbyły się niedawno w Kortowie.

 • 14. Dni Humana

  Po dwóch latach przerwy Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na swoje święto! W przyszłym tygodniu - 17 i 18 maja - odbędą się 14. Dni Humana. A w ich programie znalazło się mnóstwo wydarzeń, które zaciekawią również studentów innych wydziałów.

 • Wiosenna odsłona akcji Zdrowie Pod Kontrolą

  Studenci Collegium Medicum UWM działający w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA-Poland zapraszają do udziału w wiosennej odsłonie akcji "Zdrowie pod Kontrolą". 13 i 14 maja w dwóch olsztyńskich galeriach handlowych każdy będzie mógł bezpłatnie przebadać się i skorzystać z darmowych konsultacji ze...

 • Wszystko, co wiemy o 61. Kortowiadzie

  Bój Wydziałów, Bój Akademików, Festiwal Gier Planszowych, Turniej Flanek Sportowych, Speed Dating, konkurs na najciekawszy wystrój domów studenckich i oczywiście tradycyjna parada ulicami miasta - to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów 61. Kortowiady.

 • Podsumowanie IV Dni Świadomości Żywieniowej

  Za nami IV Dni Świadomości Żywieniowej. Wydarzenie pierwszy raz miało charakter międzynarodowy. I cieszyło się dużym zainteresowaniem. W interdyscyplinarnych wykładach i dyskusji online od 6 do 8 maja uczestniczyło około 350 osób. O czym w studiu Radia UWM FM opowiadali: Aleksandra Purkiewicz i Szymon Jagłowski.

 • Studenci UWM ze stypendiami Marszałka

  21 studentów UWM otrzymało w tym roku stypendia Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gustaw Marek Brzezin wręczył je 9 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Samorząd wsparł w ten sposób łączą kwotą 100 tysięcy złotych w sumie 24 osoby pochodzące z naszego regionu.

 • Spotkajmy się w Kortowie 20 maja!

  Radek Kotarski, Czesław Mozil i autor kanału Astrofaza Piotr Kosek będą 20 maja gośćmi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczelnia na plaży w Kortowie zaprezentuje także swoją ofertę kształcenia. Na tegorocznych maturzystów i uczniów szkół średnich czekać będzie także mnóstwo innych atrakcji.

 • Tydzień Bibliotek na UWM

  8 maja obchodziliśmy w Polsce Dzień Bibliotekarza. Rozpoczął się także Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tradycyjnie już w jego obchody włączają się pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Co przygotowali w tym roku? O to zapytaliśmy Katarzynę Bikowską. Posłuchajcie!

 • Doświadczenie biograficzne w perspektywie badań nad II Wojną Światową

  Na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "Między przeszłością a teraźniejszością. Doświadczenie biograficzne w perspektywie badań nad II Wojną Światową". O głównych tematach prelekcji opowiedziała nam prof. Joanna Chłosta-Zielonka.

 • Biały fartuch na dalsze lata służby pacjentom

  Za nami kolejna Ceremonia Białego Fartucha na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Dla studentów kierunku lekarskiego z Collegium Medicum UWM to symboliczny moment potwierdzający rozpoczęcia zajęć praktycznych przy łóżku pacjenta. Uroczystość odbyła się w kortowskim Centrum Konferencyjnym.

 • Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku - już w tym roku w ofercie UWM

  W ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2022/2023 znalazły się 74 kierunki kształcenia. Wśród nich są trzy nowe propozycje. Jedna z nich to produkcja muzyczna i realizacja dźwięku na Wydziale Sztuki. Sprawdziliśmy, dlaczego warto ją studiować.

 • UWM doceniony w kolejnych międzynarodowych rankingach uczelni

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został dostrzeżony w kolejnych międzynarodowych rankingach uczelni. Jednym z nich jest Times Higher Education (THE) Impact - opracowywany przez czołowy brytyjski tygodnik specjalizujący się w tematyce szkolnictwa wyższego.

 • Docenić przyrodę - nowa wystawa w Bibliotece UWM

  W Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przez najbliższy miesiąc oglądać można wystawę "Docenić przyrodę". To zbiór fotografii członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Opowiedział nam o nim Tomasz Bałdyga.

 • Znamy kolejne atrakcje Kortowiady 2022

  Organizatorzy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawili kolejne atrakcje, które czekać będą na studentów od 1 do 4 czerwca w Kortowie. Znamy już także dokładny godzinowy rozkład koncertów na plaży. Na który z nich czekacie najbardziej?

 • VIII Konkurs Recytatorski na UWM

  Przed nami VIII edycja Konkursu Recytatorskiego dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Organizują go studenci drugiego roku studiów licencjackich na kierunku logopedia we współpracy z Naukowym Kołem Teatralnym "Salve Verbum". Zgłoszenia przyjmowane są do 13 maja.

 • Prof. Urszula Doliwa z nagrodą za publikację o radiowych "piratach"

  Prof. Urszula Doliwa z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie została tegoroczną laureatką Nagrody im. dr. Karola Jakubowicza. Doceniono jej monografię "The Pirate Waves. Polish Private Radio Broadcasting in the Period of Transformation 1989-1995".

 • IV Dni Świadomości Żywieniowej na UWM

  Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej zaprasza do udziału w IV Dniach Świadomości Żywieniowej. Zaplanowano je od 6 do 8 maja. Wydarzenie pierwszy raz będzie miało charakter międzynarodowy. O czym w studiu Radia UWM FM opowiadali: Aleksandra Purkiewicz i Szymon Jagłowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: