Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Samorząd województwa wspiera Akademię Biznesu UWM

  Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego kolejny raz wsparł finansowo Akademię Biznesu UWM. Porozumienie w tej sprawie podpisali 28 kwietnia Marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz Prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ds. kształcenia prof. Paweł Wysocki.

 • Dzień z Ekonomią - stacjonarnie i w sieci

  Za nami kolejny Dzień z Ekonomią. Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - po przerwie spowodowanej pandemią - ponownie mógł zaprosić w swoje mury przyszłych studentów i wszystkich zainteresowanych tematem warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych.

 • Od maja w Kortowie znów zagrasz w tenisa

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otwiera po modernizacji swoje korty tenisowe przy ul. Heweliusza oraz ul. Kanafojskiego w Kortowie. Będzie można z nich korzystać od 6 maja. Szczegóły zdradził nam Kanclerz UWM Bogusław Stec. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Podsumowanie kwietniowego posiedzenia Senatu UWM

  We wtorek 26 kwietnia w Kortowie zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O główne tematy obrad zapytaliśmy prof. Jerzego Przyborowskiego. Rektor UWM opowiedział nam także o piątkowym spotkaniu członków Konsorcjum Naukowo-Technologicznego "Zdrowe życie".

 • Zostań Ajdolem Kortowiady 2022!

  Rozpoczynają się eliminacje konkursu wokalnego Ajdol Kortowiady 2022. Jeśli studiujesz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i chcesz wystąpić na Scenie Głównej tegorocznych juwenaliów - zajrzyj koniecznie w środę 27 kwietnia do klubu Rakor!

 • Czy żołnierz sprawdza się w ekstremalnych warunkach?

  Katedra Wojskoznawstwa i Studiów Strategicznych UWM w Olsztynie zaprosiła studentów i pracowników uczelni na wykład Jana Kempary - generała dywizji w stanie spoczynku - "Wojsko Polskie w operacjach wojskowych poza granicami kraju. Czy żołnierz sprawdza się w ekstremalnych warunkach?".

 • Dzień z Ekonomią na UWM

  Już w najbliższą środę 27 kwietnia w Kortowie odbędzie się kolejny Dzień z Ekonomią. Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w warsztatach, wykładach, panelach dyskusyjnych i spotkaniach z interesującymi gośćmi - stacjonarnie oraz online.

 • Dzień Ziemi na UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi. 22 kwietnia uczelnia zachęcała studentów i pracowników, by starali się na co dzień dbać o naszą planetę. Przykład już rano dał Rektor UWM, który do pracy przyjechał... rowerem.

 • UWM przywitał studentki z Ukrainy

  24 studentki Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie rozpoczną w najbliższy poniedziałek zajęcia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 21 kwietnia zostały oficjalnie zostały powitane w Kortowie.

 • GPS - skąd on wie, gdzie jesteśmy?

  Pracownicy Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego UWM w Olsztynie już od ponad roku zapraszają na cykl wykładów online pod hasłem: "Spotkania z bliskim i dalekim Wszechświatem". W tym miesiącu prelekcję zatytułowaną: "GPS - skąd on wie, gdzie jesteśmy?" wygłosił mgr inż. Kacper...

 • Budzik dla dorosłych pomaga. Ale potrzeby pacjentów w śpiączce wciąż są ogromne

  Od ponad pięciu lat w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie działa Klinika Budzik dla Dorosłych. Na początku mogła przyjąć tylko kilka osób. Teraz pomaga większej liczbie pacjentów w śpiączce. I robi to skutecznie. O czym z okazji Dnia Pacjenta w Śpiączce przypominali jej pracownicy.

 • Znamy ostatnią gwiazdę tegorocznej Kortowiady

  Organizatorzy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawili już wszystkich gości koncertów na głównej scenie tegorocznej edycji imprezy. Piętnastą z muzycznych gwiazd, które wystąpią na początku czerwca w Kortowie jest raper Guzior.

 • Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych!

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzenia całej społeczności akademickiej - studentom, doktorantom oraz pracownikom uczelni - złożył Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Życzę, by udało się uwolnić od niepokojów związanych z tym, co dzieje dookoła" - mówił prof. Jerzy...

 • Geoinformatyka na UWM - studia z przyszłością

  Geoinformatyka - nowy kierunek studiów realizowany od października na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - został właśnie wyróżniony Laurem Innowacji oraz Certyfikatem "Studia z Przyszłością". To potwierdzenie nowoczesnego podejścia do kształcenia studentów.

 • Wizerunkowa zmiana na Humanie

  Prof. Mariusz Rutkowski pierwsze dni swojej pracy na stanowisku Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie postanowił wykorzystać na spotkania ze studentami i pracownikami. Ostatnie odbyły się 12 i 13 kwietnia. Przyniosły konkretne pomysły wspólnych działań.

 • Na UWM powstaje Plan Równości Płci

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przeprowadził badania ankietowe dotyczące analizy aktualnej sytuacji w zakresie równości między kobietami a mężczyznami w działalności uczelni. Związane jest to z opracowywaniem na uczelni Planu Równości Płci.

 • Kortowo pamięta o ofiarach zbrodni katyńskiej

  13 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tradycyjnie z tej okazji oddali im hołd, spotykając się przy pamiątkowej tablicy w Alei Ofiar Katyńskich w Kortowie. Specjalną wystawę przygotowała też olsztyńska delegatura IPN.

 • Studenci UWM pomagają zwierzakom i lekarzom weterynarii z Ukrainy

  Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od dwóch tygodni prowadzą zbiórkę rzeczową oraz finansową dla zwierząt oraz lekarzy weterynarii z Ukrainy. W planach mają także kolejne akcje. O czym naszemu reporterowi opowiedział Miłosz Pawlak. Posłuchajcie!

 • Mery Spolsky zaśpiewa na Kortowiadzie

  To już przedostatnie takie ogłoszenie. Poznaliśmy czternastą z piętnastu muzycznych gwiazd tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na głównej scenie 61. Kortowiady wystąpi Mery Spolsky. Imprezę zaplanowano w dniach 1-4 czerwca.

 • UWM solidarny z Ukrainą - akcja studentów trwa

  Już od pierwszych dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ruszyli z pomocą. Akcja UWM solidarny z Ukrainą wciąż trwa. Włączyło się w nią dotąd 320 wolontariuszy i wwielu ludzi dobrej woli. Wspierają uchodźców i tych, którzy walczą o swoją ojczyznę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: