Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • #KierunekUWM - Szkoła Zdrowia Publicznego

  Szkoła Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na studia na jednym z czterech kierunków: dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne. Opowiedziała nam o nich dr n. med. Olga Bielan. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Kwietna łąka okiem naukowca

  Pojawiają się coraz częściej w przestrzeni miejskiej. Dlaczego powinniśmy dbać o to, by było ich jeszcze więcej? O kwietnych łąkach rozmawialiśmy z prof. Stanisławem Czachorowskim z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Posłuchajcie!

 • #KierunekUWM - Wydział Prawa i Administracji

  Administracja, administracja i cyfryzacja, bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia oraz prawo - to pięć kierunków studiów oferowanych kandydatom w trwającej rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Ogólnopolskie Święto Sera na UWM przełożone na kolejny rok

  Planowana na wrzesień ósma edycja Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa, czyli Ogólnopolskiego Święta Sera na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie została przełożona na 2021 rok. O przyczyny takiej decyzji zapytaliśmy prof. Justynę Żulewską oraz prof. Jarosława Kowalika.

 • #KierunekUWM - Wydział Sztuki

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na dwa kierunki studiów: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz sztuki muzycznej. O ich programie i efektach kształcenia opowiedział nam dziekan prof. Benedykt Błoński.

 • Pierwsza taka operacja na Warmii i Mazurach

  Lekarze z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przeprowadzili z sukcesem pierwszą w naszym województwie operację wycięcia całego żołądka metodą laparoskopową, w przebiegu raka tego narządu. Było to możliwe dzięki nowoczesnemu sprzętowi zakupionemu przez Poliklinikę MSWiA w Olsztynie.

 • Zakończyły się wybory do Senatu UWM

  Znamy skład osobowy Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na lata 2020-2024. Wybory zakończyły się 23 lipca, a poszczególne głosowania odbywały się zarówno tradycyjnie jak i zdalnie. Naszym gościem była przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej prof. Iwona Konopka.

 • #KierunekUWM - Wydział Teologii

  Teologia oraz nauki o rodzinie - to dwa kierunki studiów oferowane przez Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które kandydaci mogą wybrać w trwającej właśnie rekrutacji na rok akademicki 2020/2021. Opowiedział nam o nich ks. dr Zdzisław Kieliszek.

 • Napisz opowiadanie fantastyczne i zgłoś je do konkursu na UWM

  Katedra Literatury Polskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w II edycji konkursu literackiego na opowiadanie fantastyczne. Skierowany jest on do wszystkich studentów UWM. Termin nadsyłania tekstów został wydłużony do 30 września.

 • W czasie pandemii stworzyli logopedyczną grę planszową

  "Sycząca wspinaczka" - to nazwa gry planszowej, którą w czasie domowej izolacji stworzyły studentki logopedii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod opieką jednego z wykładowców - dra Piotra Przytuły. Na czym dokładnie polega i do kogo jest skierowana? Posłuchajcie!

 • #KierunekUWM - Wydział Nauki o Żywności

  Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do rozpoczęcia studiów na czterech kierunkach kształcenia. Jak podkreśla Prodziekan ds. studenckich dr inż. Adam Więk - przyszli studenci mogą liczyć na dużą ilość praktycznych zajęć i dobrą pracę.

 • Nauki o życiu - mocna strona UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest doceniany nie tylko za świetne warunki do studiowania, ale także innowacyjność prowadzonych badań i naukową efektywność. O potencjalne naukowym uczelni rozmawialiśmy z Prorektorem ds. nauki UWM prof. Jerzym Jaroszewskim.

 • #KierunekUWM - Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

  Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM w Olsztynie od lat posiada najwyższą kategorię naukową. Kandydaci na studia w roku akademickim 2020/2021 mają do wyboru aż siedem kierunków. O ich specyfice na antenie Radia UWM FM opowiadał Prodziekan ds. kształcenia prof. Krzysztof Jankowski.

 • Stabilna sytuacja finansowa UWM

  Sprawozdanie finansowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za 2019 rok wykazuje ponad 36 milionów złotych zysku uczelni. Dobra sytuacja ekonomiczna pozwala na realizowanie dużych inwestycji. O czym na naszej antenie opowiadał Prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju UWM prof. Mirosław Gornowicz.

 • UWM wybiera członków Senatu na kadencję 2020-2024

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwają wybory członków Senatu uczelni na kadencję 2020-2024. Kolejne tury głosowań zaplanowano 22 i 23 lipca. A szczegóły zdradziła nam przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej prof. Iwona Konopka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • #KierunekUWM - Wydział Biologii i Biotechnologii

  Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prowadzi zajęcia na trzech kierunkach studiów: biologia, biotechnologia i mikrobiologia. Jak przekonuje prof. Aleksander Świątecki - choć jest to jedna z najmłodszych jednostek naukowych uczelni, może pochwalić się znakomitymi ocenami...

 • Rektor elekt UWM: Gwarantujemy wysoką jakość kształcenia

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie systematycznie rozwija swoją ofertę kształcenia. Jest innowacyjny i doceniany za swój potencjał naukowy oraz efektywność. Potwierdzają to wyniki najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. O komentarz do nich poprosiliśmy Rektora elekta UWM.

 • Doktorantka z UWM wyróżniona za parafrazę fraszki Jana z Czarnolasu

  Sabina Kowalczyk - doktorantka z Instytutu Literaturoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie poetyckim „Pieśni i fraszki - słowne igraszki. Wierszowane potyczki z Janem Kochanowskim” w Kielcach.

 • UWM coraz wyżej w rankingu Perspektywy

  W opublikowanym właśnie Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie awansował z 31. na 26. miejsce wśród wszystkich uczelni akademickich. W klasyfikacji uniwersytetów jest obecnie siódmy, wyprzedzając m.in. Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

 • #KierunekUWM - Wydział Bioinżynierii Zwierząt

  Bioinżynieria produkcji żywności, rybactwo, zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii oraz zootechnika - to kierunki studiów oferowane przez Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w rekrutacji na rok akademicki 2020/2021. Dlaczego warto wybrać jeden z nich?

Przyjaciele - stań się jednym z nich: